20 Mayıs 2024
14.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE DOWN SENDROMLU GENCİ GASP ETTİLER

EDİRNE’DE DOWN SENDROMLU GENCİ GASP ETTİLER

-

Bütün Edirneli vatandaşlar ve esnafların gönlünde taht kuran Downsendromlu gençOğuzhan Akman’ın parasını ve cep telefonunu gasp eden şüpheli, polis ekiplerince kısa süre içerisinde yakalandı.Akman’ın mutluluğu ise gözlerinden okundu.


Edinilen bilgiye göre, Dilaverbey Mahallesi Darül Hadis Caddesi yakınlarında Down Sendromlu Oğuzhan Akman, tanımadığı bir kişi tarafından takip edildi.

Daha sonra kimsenin olmadığı Darü’l-Hadis Camii yakınlarında Down sendromlu Oğuzhan Akman’ı tek başına sıkıştıran şüpheli C.Ç., engelli gencin cep telefonunu ve cebindeki bütün parasını gasp etti. Büyük korku yaşayan Oğuzhan Akman, yardım istemek için vatandaşların yanına koştu ve polise ihbarda bulunuldu. İhbar üzerine harekete geçen Edirne İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, kaçan şüpheliyi bulmak için çalışma başlattı.
Engelli gençten şüphelinin eşkali hakkında bilgi edinen polis, çevredeki kameraları da tek tek inceleyerek kısa süre içerisinde gasp şüphelisini tespit etti. Daha sonra ekipler, şüphelinin yerini belirledi ve saklandığı yerde kıskıvrak yakaladı. Gözaltına alınan zanlı, emniyette suçunu itiraf ederek engelli gencin telefonunu sattığını söyledi. Polis ekiplerinin yaptığı araştırmalar sonucu cep telefonu bulunarak, özel genç Oğuzhan Akman’a Edirne İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde teslim edildi.
Öte yandan, daha önce de özel bireyleri gözüne kestiren vicdansız hırsızın,3 engelli vatandaşı daha gasp ettiği ortaya çıktı.

Oğuzhan Akman’ın babası Yüksel Akman, Edirne’de başlarına böyle bir olay gelmesinden dolayı duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Baba Akman, “Ben Edirne’mizde böyle olayların yaşanmasından dolayı çok rahatsızlık duyuyorum. Benim oğlum yüzde 70 engelli olmasına rağmen onun bile başına böyle bir şey geldiği için gerçekten çok üzülüyorum. Emniyetimiz sağ olsun çok kısa süre içerisinde bu olayı çözdüler ve oğlumun mağduriyetini giderdiler. Polisler oğlumun gasp edilen telefonunu bir gün içerisinde teslim ettiler. Bu açıdan emniyet teşkilatımıza gerçekten çok teşekkür ediyorum, bizi hiç mağdur etmediler.” dedi.

Edirneli esnaflardan Erdal Akgün ise, Oğuzhan’ın bayram harçlıklarının gasp edilmesine çok üzüldüklerini söyledi.

Akgün, “Oğuzhan’ımız bu bölgenin çiçeğidir ve bütün dükkanlar Oğuzhan’ındır. Bizim de çok sevdiğimiz Oğuzhan kardeşimiz dün cebindeki paraları bize gösterdi ve harçlığı olduğu için çok mutluydu. Bizlerde kendisine bayram harçlığı vermiştik. Devamlı burada bütün esnaf tarafından sevilen ve sahip çıkılan bir evladımız, Tunca Nehri kenarında iken İnsana ve insanlığa yakışmayan bir şahıs tarafından hem cüzdanındaki parası hem de telefonu alınıyor. İlk olarak bizim dükkanımıza geldi ve çok kötü durumdaydı, çok üzgündü. Bizlerde burada kendisine üzülmemesini söyledik ve motive etmeye çalıştık. Babasına haber verdik ve babası geldi oğlunun yanına. Oğuzhan üzüntüden durduğu yerde duramıyordu. Daha sonra babasıyla birlikte emniyette gidip şikayetçi oldular. 24 saat içerisinde polis ekipleri tarafından Oğuzhan’ın telefonunu gasp eden şüphelinin bulunması ve kardeşimizin telefonunu teslim edilmesi bizleri çok mutlu etti. Biz Oğuzhan’ı çok seviyoruz. Ben çok kısa süre içerisinde Oğuzhan’ın telefonunu bulup teslim eden Edirne polisimize sonsuz teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Allah polisimizin ve askerimizin ayağına taş değdirmesin” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side