24 Haziran 2022
15.5 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE EKMEK 4 LİRA OLDU

EDİRNE’DE EKMEK 4 LİRA OLDU

-

Edirne’de 200 gram ekmek 4 liradan satılmaya başlandı. Bir süre önce Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından onaylanan zam, bugünden itibaren uygulanmaya başlandı.

Edirne’de 200 gram ekmek 4 liradan satılmaya başlandı. Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin geçtiğimiz günlerde fırıncıların zam talebini onaylamasının ardından zamlı satışlar bugünden itibaren başladı. 3 liradan satılan 200 gram ekmek artık 4 liradan satışa sunuluyor.

Fırın işletmecisi Hurşit Bostan, un ve akaryakıt zamlarının bu şekilde devam etmesi halinde yeni bir ekmek zammının kaçınılmaz olacağını kaydetti.

Bostan, “ekmek zammı bugünden itibaren uygulanmaya başlandı. 200 gram ekmek 4 lira oldu. Beklenen bir zamdı. Biz de bugünden itibaren zamlı satışlara başladık. Fiyat inşallah değişmez ama böyle giderse değişeceğe benziyor. Un fiyatları durmuyor, akaryakıt, elektik zamlar inşallah durur biz de zam yapmayız” dedi. Vatandaşlar ise her gün gelen zamlar karşısında ekmek zammına şaşırmadıklarını, normal karşıladıklarını belirttiler.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi