21 Mayıs 2024
25 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE HAMSİNİN KİLOSU 90 LİRA OLDU

EDİRNE’DE HAMSİNİN KİLOSU 90 LİRA OLDU

-

Edirne’de balık fiyatları yükselişe geçti. Hamsi’nin kilosu 90 lira olurken, palamut ise 60 liradan satışa sunuluyor.

Balık fiyatları yükselişe geçti. Edirne’de Balıkpazarında Hamsinin kilosu 90 liradan, palamut ise 60 liradan satışa sunuluyor. Tezgahlardaki tüm balıkların fiyatlarında artış dikkat çekiyor. Levrek 160, Çupra 140 ila 160, Saldalya 50, istavrit ise 100 liradan satışa sunuluyor.

Balıkçı Yusuf Çimen, son günlerde hava şartlarından dolayı teknelerin açılamadığını, bunun da balık fiyatlarının artmasına neden olduğunu söyledi.

Çimen, “Balık satışları son günlere kadar iyiydi. Son iki gün içerisinde havaların soğumasıyla birlikte tekneler açılamadı, o yüzden fiyatlar yüksek geliyor. Artan yüksek maliyetler dolayısıyla halk almakta zorlanıyor. İki gün öncesine kadar fiyatlar normaldi ama şu anda arttı. Hamsi 60 liraydı şu anda 90 lira, palamut 40 liradan 50-60 lira yapmak zorunda kaldık. Küçük palamutlar var onlar da 15-20 lira arasındaydı şu anda 35 lira.

Şu an dönem palamut dönemi. Yakın zamanda palamut bolluğu bekleniliyor. 15-20 gün daha var. Havalar daha sıcak. Kar suyu denizlere inmedikçe balığa dokumadıkça balık kendini göstermeyecektir.

Hamsi de havaların soğumasıyla çıkacaktır. Şu anda çinekop çıkıyor yakın zamanda çinekop bolluğu bekleniyor” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side