29 Eylül 2023
17.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE KİMYEVİ MADDE DEPOSUNDA YANGIN: HASAR 50 MİLYON TL

EDİRNE’DE KİMYEVİ MADDE DEPOSUNDA YANGIN: HASAR 50 MİLYON TL

-


Edirne’de mobilya, temizlik ve gıda malzemelerinin bulunduğu depoda çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin 2 saatlik çalışmasının ardından kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangının yol açtığı hasarın 50 Milyon TL olduğu tahmin ediliyor.

Edirne-Süloğlu yolu üzerinde bulunan Toptancılar ve İmalatçılar Sitesi’ndeki mobilya, temizlik ve gıda malzemelerinin bulunduğu bir depoda yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye sevk edildi. Söndürme çalışmalarına ilçelerdeki itfaiyeler, İl Özel İdaresi ve Devlet Su İşleri ekipleri de destek verdi. Depodaki malzemelerin yanması sonucu büyüyen yangın, yan taraftaki bir fabrikaya da sıçradı. Jandarma ekipleri, depoların bulunduğu alanda güvenlik şeridi çekerek önlem alırken; itfaiye ekiplerine sık sık tankerlerle su takviyesi de yapıldı. Yaklaşık 2 saatlik müdahale sonrası yangın kontrol altına alınırken; depodaki malzemeler kullanılamaz hale geldi. Yangının yol açtığı hasarın 50 milyon Türk Lirası olduğu tahmin ediliyor. Yapılacak hasar tespit çalışmalarının ardından hasarın boyutu net olarak belirlenecek.

Yangın haberini alır almaz bölgeye giden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da, söndürme çalışmalarını yerinde inceledi.
Başkan Gürkan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Edirne Toptancılar ve İmalatçılar Sitesi’nde çıkan ve nedeni henüz belirlenemeyen yangın hepimizi çok korkuttu. Edirne Belediyesi İtfaiye ekiplerimizin başarılı ve zamanında müdahalesi ile yangın daha da büyümeden kontrol altına alındı. Rabbim bizi tüm felaketlerden korusun. Geçmiş olsun Edirne’m” ifadelerine yer verdi.

Edirne Vali Yardımcısı Sıtkı Zehin de bölgeye gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Jandarma ekipleri ise yangının çıkış sebebi ile ilgili inceleme başlattı.

EDİRNE’DE KİMYEVİ MADDE DEPOSUNDA YANGIN: HASAR 50 MİLYON TL

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi