17 Haziran 2024
32.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE KİRALIK EV FİYATLARI 8 BİN LİRAYA DAYANDI!

EDİRNE’DE KİRALIK EV FİYATLARI 8 BİN LİRAYA DAYANDI!

-

Edirne’de hem kiralık ev hem de yüksek fiyat sıkıntısı yaşanıyor. Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, eşyalı evlerin 5 bin liraya, 3+1 dairelerin kira fiyatlarının ise 8 bin liraya dayandığını açıkladı.

Edirne’de kiralık ev bulmak zorlaşıyor. Bir taraftan ev sıkıntısı yaşanırken, diğer taraftan ise yüksek kira ücretleri, ev arayanları kara kara düşündürüyor. Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, Edirne’de kiralık ev sıkıntısı olduğunu belirterek, 1+1 eşyasız dairelerin aylık kiralarının 3 bin lira civarında olduğunu söyledi.

Feda, “Şu an üniversite kayıtları başlamak üzere. 8 bin öğrenci okumak için Edirne’ye gelecek. Ancak Edirne’de ev sıkıntısı çok büyük. Kiraların yüksek olması ayrı bir sıkıntı. Eşyasız olan kiralık evler 3 bin, 3 bin 500 lira. Okul başladığında bu rakamlar daha da artacak. Arz talepten ötürü. Eşyalı evlerin kiraları 5 bin TL’ye dayanacak gibi görünüyor. Buradan halkımızdan istediğimiz, hepimizin çocukları var. Hepimizin öğrencileri var. Dışarıda okuyorlar. Bunları göz önünde bulundurarak kiralar konusunda ilimize gelecek olan öğrenciler konusunda yardımcı ve destek olma konusunda ricamız var. Onlarda haklı. 800 bin, bir milyon vererek yatırım yapıyor. Karşılığını mutlaka görmek istiyor ama burada el birliği ile Edirneli olarak bir misafirperver olarak öğrencilere destek ve yardımcı olmamız gerekiyor.

Sosyal medyadan veya internet üzerinden kiralık ev paylaşanlar var. Bunlara halkımızın kanmaması, inanmamaları konusunda uyarmak istiyorum. Oradaki asparagas bir ilan oluyor. Yatırmış oldukları paraları kesinlikle alamazlar. Kendi isteğiyle gönderdiği için de dava ve geri alma olayı ortadan kalkıyor. Bu konuda profesyonel siteler üzerinden kiralık ve satılık evlere bakmaları gerekiyor. Sosyal medya ve internet üzerinden kiralık gözüken yerlere aldanmamaları konusunda uyarmak istiyorum” dedi.

Feda, çalışan kesim için de 3+1 kiralık daire fiyatlarının 8 bin liraya dayandığını açıkladı.

Feda, “Bir artı bir daireler, eşyasız olarak 3 bin, 3 bin 500 TL arasında. Eşyalılar 4 bin TL gibi gidiyor. Edirne’de ancak çok büyük kiralık ev sıkıntısı var. Öğrencilerimiz okula kayıta geldiğinde arz talepten ötürü, ev olmadığından, tahminen eşyalı kiralar 5 bin TL, eşyasız 4 bin TL gibi rakamlar bekleniyor. İki artı bir daireler 5 ila 7 bin lira arasında. Üç artı bir daireler yok gibi. Edirne’de ev sıkıntısı çok büyük olduğundan. Gelecek olan memur kesimi ev bulamıyor. Üç artı bir ev kiraları 8 bin lira gibi konuşuluyor” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side