14 Nisan 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE ÖĞRENCİLER YKS SORULARINI DEĞERLENDİRDİ

EDİRNE’DE ÖĞRENCİLER YKS SORULARINI DEĞERLENDİRDİ

-

Toplam 3 milyon 234 bin 409 aday ile rekor başvurunun yapıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) sona ermesiyle öğrenciler sınav sorulanı değerlendirdi.

Bu sene ilk kez baraj olmadan gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) sınavında ter döken adaylar en çok hangi derslerde ve sorularda zorlandıklarını anlattı. 2 milyon 56 bin 512 adayın girdiği sınav 180 dakika sürdü. Hem öğrenciler hem de veliler için heyecana neden olan sınav sona erdi. YKS sınav sonuçları ise 20 Temmuz’da açıklanacak. Peki, sınav soruları nasıldı, öğrenciler en çok hangi sorulardı zorlandı?

YKS sınavından çıkan öğrencilerden Ayça Erdem, “Tarihte ve din kültünde bilmediğim bir kaç kavram vardı onlarda zorlandım, ayrıca coğrafyada da biraz zorlandım. Sınav sonuçlarına göre Trakya üniversitesinden uygun gördüğüm bölümü istiyorum” dedi.

Sınavın düne göre daha basit olduğunun belirten Şevval Bulut ama geçen seneyle kıyasladığımızda bu sene ki sınav zordu. Türkçe kolaydı ama matematik neredeyse tamamen açılar üzerineydi” diye konuştu.

Sınavdan çıkan aday öğrencilerden Sudenaz Öztopçu ise, normalde eşit ağırlıkçı olduğunu ama sözel işaretlediğini ifade ederek, “Matematikten hiç yapamadım. Edebiyatı cevaplayabildim, önceki sınavlara göre daha iyiydi” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side