24 Haziran 2024
29.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE PAKİSTANLILAR HİNDİSTANLIYI KAÇIRDI, 4 KİŞİ TUTUKLANDI

EDİRNE’DE PAKİSTANLILAR HİNDİSTANLIYI KAÇIRDI, 4 KİŞİ TUTUKLANDI

-

Edirne’de sosyal medya hesabı üzerinden Hindistan uyruklu kişiyi iş vaadiyle kandırarak kaçıran 3’ü Pakistanlı toplam 4 şüpheli tutuklandı. Eve hapsedilen ve işkenceye maruz kalan Hindistan vatandaşı ise kurtarıldıktan sonra ailesinin yanına gitmek üzere yola çıktı.

Türkiye’ye iş bulup çalışmak için gelen Hindistan uyruklu A.K.R,’yi iş bulma vaadiyle kandırıp, ailesinden 500 bin Rupi fidye isteyen 3’ü Pakistan uyruklu 4 şüpheli tutuklandı. 

3 Pakistan uyruklu şüpheli İstanbul’da bulunan Hindistan vatandaşı A.K.R’yi iş vermek vaadiyle kandırarak Edirne’ye gelmesini istedi.
Edirne’ye gelen A.K.R.’yi bir evde alıkoyan Pakistan uyruklu şüpheliler, Hindistan vatandaşı A.K.R’ye işkence yaparak görüntü kaydı aldı. Görüntüleri A.K.R.’nin ailesine gönderip 500 bin Rupi fidye isteyen şüpheliler, ailenin Edirne İl Emniyet Müdürlüğü’ne yaptıkları ihbar sonrası Yancıkçı Şahin Mahallesi Şeyh Çelebi Cami Sokak’taki bir evde kıskıvrak yakalandı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Edirne Adliyesi’ne sevk edilen 3 Pakistan uyruklu şahıs ve evi kiralayan Türk vatandaşı M.K, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Mağdur Hindistan vatandaşı A.K.R. ise emniyetteki işlemlerinin ardından ailesinin yanına gitmek için yola çıktı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side