21 Temmuz 2024
26.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE SICAK HAVA BUNALTTI

EDİRNE’DE SICAK HAVA BUNALTTI

-

Edirne kent merkezinde termometreler 36 dereceyi gösterdi. Vatandaşların alışveriş yapmak ve gezmek için sıklıkla tercih ettiği Saraçlar Caddesi de, sıcak havanın etkisiyle sessizliğe büründü.

Edirne’de bunaltıcı seviyeye ulaşan hava sıcaklıkları, vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Termometrelerdeki sıcaklıklar 36 dereceye kadar yükselince; birçok vatandaş evlerinden çıkmayı tercih etmedi. Dışarıya çıkmak zorunda olan vatandaşlar ise, gölgelerde ve kapalı alanlarda sıcak havadan korunmaya çalıştı.

Vatandaşların alışveriş yapmak ve gezmek için sıklıkla tercih ettiği Saraçlar Caddesi de, sıcak havadan nasibini aldı ve sessizliğe büründü.

Vatandaşlar, sıcak havanın bunaltıcı bir seviyeye ulaştığını ifade ettiler.

Gölge bulup oturduğunu söyleyen Ayhan Muşlu, “Nefes alıp vermek buysa yaşıyoruz. Hem sıcaktan dolayı yaşayamıyoruz hem de ekonomik olarak yaşayamıyoruz. Parası olan soğuk yerde yaşar. Olmayanda böyle güneşin altında oturur. Evde canımız sıkıldı dışarı çıktık. Biraz hava almaya ihtiyacımız vardı.” ifadelerini kullandı.

Geçen senelere göre daha az turist geldiğini söyleyen Aylin Kelleci, “ Saraçlarda satışa çıkıyorum ama sıcaklardan çok müzdaribim. Son günlerde hava sıcaklıklarının yüksek olması bizi de çok fazla etkiliyor. Sabahları çok daha sakin oluyor. Öğle saatlerinde daha bir hareketli oluyor. Benim beklentim geçen senelere göre daha fazla turist görmekti ama bu sene ne yerli ne yabancı çok fazla göremiyorum. Sıcak havaya bağlı olabilir, ekonomik olabilir. İşi olmayan dışarı çıkmıyor.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side