29 Eylül 2023
17.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE YURTLARIN DURUMU DEĞERLENDİRİLDİ

EDİRNE’DE YURTLARIN DURUMU DEĞERLENDİRİLDİ

-

2022-2023 Eğitim öğretim dönemi öncesi üniversite öğrencilerinin konaklayacağı yurtların durumu ile ilgili değerlendirme toplantısı Vali Hüseyin Kürşat Kırbıyık Başkanlığında yapıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak, Edirne’de 7 bin 294 öğrencinin KYK yurtlarına kayıt yaptırmalarını beklediklerini ve gelen talebi karşılayabileceklerini söyledi.

2022-2023 Eğitim öğretim dönemi öncesi üniversite öğrencilerinin konaklayacağı yurtların durumu ile ilgili değerlendirme toplantısı Vali Hüseyin Kürşat Kırbıyık Başkanlığında yapıldı. Valilik Toplantı salonunda yapılan değerlendirme toplantısına Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın yanı sıra kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantıda il genelinde 2022-2023 Eğitim öğretim dönemi öncesinde yurt kontenjanları, kayıt döneminde ve öncesinde yapılacak çalışmalar, bu konuda takvimin sağlıklı işletilerek öğrencilerimizin mağdur olmaması için hayata geçirilecek tedbirler görüşüldü.

Toplantıda bir sunum yapan Gençlik ve Spor İl Md. Selim Ak, 2022-2023 eğitim öğretim yılı için Trakya Üniversitesi öğrenci kontenjanının 8 bin 812 kişi olduğu ve geçen yıllara kıyasla bir ön değerlendirme yapıldığında 7 bin 294 öğrencinin KYK yurtlarına kayıt yaptırmalarını beklediklerini ve gelen talebi karşılayabileceklerini belirtti.

Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Vali Kırbıyık, bu yıl gelecek öğrenci sayısında artış beklediklerini belirterek, “Bu yıl üniversitelerde taban puanların kaldırılması ile birlikte kontenjanların dolacağına dair bir değerlendirmemiz var. Dolayısıyla gelecek öğrenci sayımızda bir artış bekliyoruz. Bu sebeple, öğrencilerimizin sıkıntı yaşamaması için tüm kurumlar olarak hazırlıklarımızı tamamlamış olmamız gerekiyor. Kontenjan planlamamızı ve dağılımını sağlıklı yapmalıyız. Öğrencilerimizi mağdur etmemek için kayıt takvimini iyi yönetmeli, çalışmalarımızda, zamanlamalara dikkat etmeliyiz. Devlet olarak iyi organize olmalı, mevcut tüm başvuruları karşılayabilmeliyiz. Özellikle kayıt döneminin ilk günlerinde ihtiyaç duyulabileceğini öngörerek tüm misafirhanelerimizi hazır bulunduralım. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız da konu ile hazırlıklarını tamamlamış olsun ki hiçbir öğrenci kardeşimizi mağdur etmeyelim. Yeni kayıt döneminde ilimize gelecek olan öğrencilerimize şimdiden hoş geldiniz diyor başarılar diliyorum” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi