4 Ağustos 2022
26.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DEKİ MARATONA YUNANİSTAN’DAN ÖDÜL

EDİRNE’DEKİ MARATONA YUNANİSTAN’DAN ÖDÜL

-

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Önder Akdağ, Edirne’de gerçekleştirilen Uluslararası Edirne Maratonu nedeniyle, Yunanistan Aleksandrapoli Vali Yardımcısı tarafından ödüllendirildi. Akdağ, “ dostluk, kardeşlik adına böyle bir ödülü almak bizleri çok mutlu etti” dedi.

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Önder Akdağ, Margi Hotel’de düzenlediği basın toplantısında geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen 7. Uluslararası Edirne Maratonu’nun dostluğa ve kardeşliğe sunduğu katkı nedeniyle Yunanistan Aleksandrapoli Vali Yardımcısı Dimitris Petkoviç tarafından ödüllendirildiklerini söyledi.

Akdağ, “Hafta sonu Yunanistan Aleksandrapoli’de bir maraton vardı. Diaeknetia 2022 yarışları organizasyonuna bizde davetliydik. Bu organizasyon kapsamında Edirne’de de düzenlenen Uluslararası Edirne Maratonu Valilik tarafından spora, dostluğa ve kardeşliği sunduğu katkılardan dolayı ödüllendirildi. Ödülümüz de Vali Yardımcısı tarafından takdim edildi. Yine aynı etkinlikte Aleksandarapoli Belediye Başkanı bizlere teşekkürlerini sundu. Dostluğa spora ve kardeşliğe sunduğumuz katkılardan dolayı. Anlamlı bir gündü. Yurt dışından ülkemiz adına, şehrimiz adına, dostluk adına, spor adına, kardeşlik adına böyle bir ödülü almış olmak bizleri gerçekten çok mutlu etti.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaretimiz oldu. Ziyarette aldığımız ödül gündeme geldi, kendileri de tarafımıza bir şilt hazırladıklarını söylediler ve önümüzdeki günlerde kamuoyu ve bizlerle paylaşacaklarını söylediler” dedi.

Akdağ, Yunanistan’dan aldıkları ödülün çok anlamlı olduğunu söyledi.

Akdağ, “Şimdi anlamlı olan şu, bir emek bir çaba sarf ediyorsunuz. Ucunda bir teşekkür bekliyorsunuz. Duymak istediğiniz bu. O yüzden bu tür şeyler çok anlamlı. Tıpkı Trakya Üniversitesinde yaptığımız gençlerle öğrenci topluluklarıyla panelde, öğrencilerin bize bir teşekkür belgesi hazırlaması gibi. Mataryal olarak önemli değil, ama birilerinin sizi düşünmüş olması, birilerinin sizlere hakkınızı teslim etmesi kadar anlamlı bir duygu yoktur. Doğal olarak komşu ülke Yunanistan’a, Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi Valiliğine bize verdikleri bu ödülden dolayı da teşekkür ediyoruz” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi