24 Eylül 2022
12 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNELİ AİLENİN ATATÜRK SEVGİSİ

EDİRNELİ AİLENİN ATATÜRK SEVGİSİ

-

Edirne’de yaşayan Esenboğa ailesinin evlerinin balkonunu Atatürk’ün resmi süslüyor. Kaleiçi’nde oturan Bilsel Esenboğa, Atatürk’ü çok sevdiklerini ve onunla gurur duyduklarını belirterek, Atatürk’ün resmini evlerinden eksik etmediklerini söyledi.

Edirne’de yaşayan ailenin Atatürk sevgisi evlerinin balkonuna taştı. Dilaverbey Mahallesi Türk Ocağı Sokak’ta oturan Esenboğa ailesi, evlerinin balkonuna Atatürk’ün resmini astı.
Atatürk’ün resminin yaklaşık 10 yıldan bu yana evlerinin balkonunda asılı olduğunu söyleyen Ahmet Esenboğa, sokaktan geçenlerin dikkatini çektiğini ve hoşlarına gittiğini söyledi.
Esenboğa, “10 yıldan beri Atatürk resmi balkonumuzda duruyor. İnsanlar görünce burada balkonda dikkat çekiyor, hoşlarına gidiyor. Gelip geçen bakıyor. Yaz kış orada duruyor. Duvara Atatürk portresi çizdirmeyi düşünüyorum. Çok güzel bir duygu” dedi.

Edirneli Birsel Esenboğa da Atatürk’ü çok sevdiklerini belirterek, “onunla gurur duyuyoruz, herkesin de görmesini istiyoruz” dedi.
Esenboğa, “Edirneliyim. Atatürk’ü seviyoruz. Onunla gurur duyuyoruz. Herkesin de görmesini istiyoruz. O yüzden balkonumuza Atatürk portresini astık. Bizim evimizin içinde hep vardı zaten. Daha annemizin zamanından Atatürk portreleri duvarımızın bir köşesinde muhakkak vardı. Evlendikten sonra da eşimle birlikte odamızın bir köşesinde Atatürk resmi vardır. Şimdi de balkonumuzda uzun yıllardır Atatürk resmi var. Atatürk’ümüzle gurur duyuyoruz. Herkes görsün, herkes birer tane portre assın, bayrak assın. Bu Türkiye bizim. Bize emanet eden kişi de zaten Atatürk’tür. Onun değerini bilmemiz gerekiyor. O’nu sevgi ve saygıyla anıyoruz” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi