21 Mart 2023
7.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNELİLER DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER OLDU

EDİRNELİLER DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER OLDU

-

Edirne halkı, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremlerden etkilenen vatandaşlar için adeta seferber oldu. Edirne Valiliği tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında depremzedelerin acil ihtiyaçlarını karşılamak isteyen Edirneliler, Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’na akın etti. Edirneliler, kentin çeşitli noktalarında düzenlenen kan bağışı kampanyasına da büyük destek verdi ve bağış noktalarında kuyruklar oluştu. 

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde büyük yıkımlara neden olan 7.7 ve 7.6’lık depremlerden etkilenen vatandaşlar için dün Edirne Valiliği tarafından acil ihtiyaç listesi yayınlanarak, yardım kampanyası başlatılmıştı. Yardım kampanyasının başlamasının ardından Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’na akın eden Edirneliler, acil ihtiyaç listesindeki malzemeleri yetkililere teslim etti. Türüne göre ayrılarak tek tek paketlenen ürünler, AFAD koordinasyonunda en kısa süre içerisinde deprem bölgesine ulaştırılacak.

Çok sayıda Edirneli de, ürünlerin taşınması ve paketlenmesinde gönüllü olarak görev yapıyor.


Çalışmalarda gönüllü olarak görev yapan vatandaşlar, depremzedelere yardım etmek adına ellerinden geleni yaptıklarını ifade ettiler.

Edirne halkı, kentin çeşitli noktalarında başlatılan kan bağışı kampanyasına da büyük destek veriyor. Kan vermek isteyen vatandaşlar nedeniyle bağış merkezleri önünde uzun kuyruklar oluştu.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi