21 Eylül 2022
13.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNESPOR BAŞKANI SAVAŞ ÜNER İSTİFA ETTİ

EDİRNESPOR BAŞKANI SAVAŞ ÜNER İSTİFA ETTİ

-

Edirnespor Kulübü Başkanı Savaş Üner, görevinden istifa ederek başkanlık koltuğunu Yavuz Arslan’a devretti. Yaklaşık 9 yıldan beri Edirnespor başkanlığı yaptığını söyleyen Üner, yapılacak seçimlerde Milletvekili Aday Adaylığı sürecinden dolayı Kulüp başkanlığı görevini Yavuz Arslan’a teslim ettiğini açıkladı.

Edirnespor Kulübü Başkanı Savaş Üner, bugün itibariyle görevinden ayrıldığını açıkladı. 25 Kasım Stadında basın açıklaması yapan Üner, yapılacak seçimlerde Milletvekili aday adaylığı nedeniyle görevini kulübün ikinci başkanı Yavuz Arslan’a devrettiğini söyledi.

Üner, “Edirnespor’da sezon bitiminin ardından veda metni yayınlamıştım. Ama bu süreçte Edirnespor’un satılacağı gibi akla hayale sığmayan mesnetsiz iddialar ortada dolaşmaya başladı ve tüzüğümüzde değişiklik yaparak kongre gerçekleştirdik. Kongremizde ben yeniden göreve geldim ve yönetim kurulumuzu belirledik. Lig yakın zamanda başlıyor ve tüm hazırlıklar tamamlandı.

Yaklaşık 9 yıldır Edirnespor Kulübünün başkanlığını yapıyordum. Edirnespor benim için evlat gibi bir şey her şeyim. Benim için zor ve hüzünlü bir an. Büyük emeklerle yıllar sonra bu takımı 3 lige çıkardık. Bu kutlu yolda mücadele eden biri olarak çok gurur duydum. Yaptığımız bir hata varsa herkesten özür diliyorum. Edirnespor’un 3. Lig yükselmesinde ve bugünlere gelmesinde büyük emekleri olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür ediyorum.

Edirnespor Kulübü’nde başkanlık görevimin yanı sıra 3 dönemdir de Edirne Belediye Meclis Üyesiyim. Siyasetle sporu bir yerde tuttuğumu söylüyorlardı. Yapılacak seçimlerde Milletvekili Aday Adaylığı sürecimden dolayı bu bayrağı Yavuz başkanıma teslim ediyorum. Hepimiz için hayırlı olsun” dedi.

Edirnespor’un yeni Başkanı Yavuz Arslan ise hizmetlerinden dolayı Üner’e teşekkür etti.

Arslan, “Hizmetlerinden dolayı Savaş başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Edirnespor’un yıllar sonra 3. Lig’e yükselmesinde kendisinin çok emeği var. Bayrak yarışında bayrak bize devroldu. En iyisini yapmak için daha fazla çalışacağız. Bizden desteğini esirgemeyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a ve Belediye Başkanı Yardımcısı Hakan İşcan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi