14 Nisan 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNESPOR DESTEK BEKLİYOR

EDİRNESPOR DESTEK BEKLİYOR

-

Edirnespor Başkanı Onur Yaren Ayaydın ve yönetim kurulu üyeleri kentteki bir restoranda basın toplantısı düzenledi. Takımın sorunlarından bahseden Başkan Ayaydın, yeni sezonda Edirnespor’un maddi desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi. Ayaydın, Edirnespor’a en büyük bütçe desteğini Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın verdiğini kaydederek, “İş insanlarımızdan, tüm şehirden destek bekliyoruz. Parasız bu iş olmuyor.” dedi.

Edirnespor yönetimi, takımın sorunlarını dile getirmek üzere kentte görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Basın toplantısında konuşan Edirnespor Başkanı Onur Yaren Ayaydın, antrenman sahaları olmadığını, yeni bir stat istediklerini ifade etti.

Ayaydın, “Önceki sezon bizim için çok zor geçti. Son hafta ligde kalmayı başardık. Bu sene aynı durumu yaşamamak için transfer komitemizle beraber bütçemize uygun olarak en iyi transferi yapmaya çalıştık. Güzel bir takım olduğunu düşünüyorum. Bu sene inşallah geçen seneki sıkıntıları yaşamayacağız. Sene başında da söylemiştim şehir olarak bizim birlik olmamız lazım. Bürokrasiden tutun taraflardan tutun yönetim olarak birlik olduğumuz zaman başarıya ulaşacağımızı düşünüyorum. Geçmişte takımlara baktığımız zaman şehir olarak bütünlülüğü sağladıklarında başarı geliyor. Bu çok önemli bir noktadır. Bu sene özellikle artan zamlar futbol piyasasını da vurdu. Çok yüksek bütçeler var önümüzde. Bunu yönetim olarak kaldırmamız mümkün değil. Şehir olarak destek bekliyoruz. Sadece bir kişi üzerinden gidilmesi doğru değil. En büyük bütçe desteğimizi sağ olsun Belediye Başkanımız Recep Gürkan sağlıyor. İş insanlarımızdan, tüm şehirden destek bekliyoruz. Parasız bu iş olmuyor. Bu sene ligi en iyi yerde bitirmek istiyoruz. Bu üst liglerde de geçerli ama alt liglerde çok para harcamanız şampiyon olacağınız anlamına gelmiyor. Az para harcamanız da küme düşeceğiniz anlamına gelmiyor. Takım olmak ve birlik olmak çok önemli. İnşallah bu sezon ligi en iyi yerde bitireceğiz. Elimizden gelen bütün çabayı sergileyeceğiz. Başarılı olacağımıza inanıyorum. Bir tesisimiz var ama tesis demeye bin şahit ister. Antrenman sahamız yok. Statta antrenmanımızı gerçekleştiriyoruz. Kış şartlarında stadın zeminini biliyorsunuz. Yeni bir stat istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalar var, bize aktarılan. Biz de sizin gibi bekliyoruz. İnşallah çok güzel bir tesis ve stat olur. Bunlar olunca da başarı geliyor. Ne zaman sıkışırsak her zaman yanına gittiğimiz Recep Başkanımız sağ olsun bize yardımda bulunuyor. Sezon içerisinde de yardımda bulunacağını söyledi. Sadece belediyeyle olmuyor. Herkesin taşın altına elini koyması lazım. Ben futbolcu bütçesinden bahsetmiyorum ama sadece futbolcu bütçesi dışında yaklaşık olarak 15-20 milyon arası paraya ihtiyacımız var. Bir deplasmanın şu an 200-250 bin bandında olduğunu söyleyeyim. Tesis giderlerimiz var. Futbolcuların sağlık giderleri bile çok yüksek oldu. Attığımız her adımda para ödüyoruz. Kendi evimizde bile sahaya çıkıyoruz. Onda bile 100 bin liraya yakın masrafımız oluyor.” dedi.

Edirnespor Başkan Yardımcısı Ayhan Dinç ise, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirtti.

Ayhan Dinç, “Geçen sezonu ligde kalarak devam ettik. Bu sezonda takımımız kampını yaptı. Antrenmanlarımız düzenli bir şekilde devam ediyor. İnşallah güzel bir sezon geçireceğiz. Hedefimiz her zaman şampiyonluk. Gücümüzün yettiği yere kadar devam edeceğiz.”

Edirnespor futbol şube sorumlusu Cem Ertek de, “Biz, Edirne şehrine, oyuncularımıza, Edirnespor kulübüne zarar vermeyecek şekilde ilerlemek zorundayız. Elimizden geldiğince mücadele edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Edirnespor Teknik Sorumlusu Hamza Mutlu da, Gümüşhanespor-Edirnespor maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side