17 Haziran 2024
27.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNESPOR’UN YENİ BAŞKANI NABİ KIRMIZI: HEDEF SÜPER LİG

EDİRNESPOR’UN YENİ BAŞKANI NABİ KIRMIZI: HEDEF SÜPER LİG

-

Urfalı İş İnsanı Nabi Kırmızı, bugün gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda oy birliğiyle Edirnespor başkanlığına seçildi. Yeni Başkan Kırmızı, Edirnespor’u uzun vadede Süper Lig’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Edirnespor olağanüstü genel kurulu bugün Edirnespor Lokali’nde gerçekleştirildi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da katılım gösterdiği genel kurul; divan heyetinin seçilmesiyle başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden genel kurulda; Urfaspor Eski As Başkanı Nabi Kırmızı, oybirliğiyle Edirnespor başkanlığına seçildi.

Genel kurulda bir konuşma gerçekleştiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirnespor’un geçmişten kalma borçlarının ödendiğini ifade etti.
Başkan Gürkan, “İlk aldığımızda hiç unutamadığım bir manzarası vardı Edirnespor’un. Eski dönemlerden 160 yöneticimiz, üzerlerinde 20 yıldır süregelen hacizlerle uğraşıyordu. Kimisinin evinin üzerinde kimisinin arabasının üzerinde haciz vardı. Kimisinin banka hesapları blokeydi. Sigorta, vergi hacizleri… ‘Ne yaparız, çözebilir miyiz?’ dedik. Savaş Üner ve Ali Şükrü Atamış’a teşekkür ederim, çok emekleri oldu. El birliğiyle bütün şehir, gerçek Edirnespor’un o geçmiş borçlarını, adeta iğneyle kuyu kazar gibi adım adım temizledik. O geçmiş dönemde iyi niyetle yöneticilik yapmış ama haciz kıskacına uğramış arkadaşlarımızın tümünün üzerindeki hacizleri kaldırdık. 20 yıllık bir birikimdi bu.” dedi.

Yeni Başkan Nabi Kırmızı ise Edirnespor’u Süper Lig’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
Kırmızı, “Bizim kısa, orta, uzun vade planlarımız var. Yönetim kurulumuzla beraber planlarımızı tartışacağız. Başkanımızın, Vali Bey’in de destek sözü var. Valimizin ve kentimizin destekleriyle Edirnespor’u hak ettiği lige doğru çıkartmaya gayret edeceğiz ve inşallah çıkartacağız. Öncelikle tesisleşme planımız var. Edirnespor’a yakışmayan bir stadımız. Her şeye rağmen işimizi gören bir stat ama daha iyi bir stada ihtiyacımız var. Daha iyi tesis konusunda Başkanımız bize söz verdi. Valimiz söz verdi. Bu sözleri yüzde yüz yerine getirirler; biz de üstümüze düşeni yaparız. Hem stat, hem tesis konusunda orta vadede yapacaklarımızdan birisi bunlar. Uzun vadede de Türkiye, Süper Lig’de Edirnespor’u konuşacak.” dedi.

Konuşmaların ardından Edirnespor eski başkanı Yavuz Arslan, yeni Başkan Nabi Kırmızı’ya başkanlığı devretti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side