27 Eylül 2022
19.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’YE 91 MİLYON LİRA SOSYAL VE EKONOMİK DESTEK

EDİRNE’YE 91 MİLYON LİRA SOSYAL VE EKONOMİK DESTEK

-

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde Edirne’ye yapılan yatırımlara dair açıklamalarda bulundu. Aksal, bakanlığın sosyal ve ekonomik destekleri kapsamında Edirne’ye toplamda 91 milyon 260 bin lira destek sağladıklarını açıkladı.

TBMM KEFEK Başkanı Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde Edirne’ye yapılan yatırımlara dair açıklamalarda bulundu.

Edirne’nin AK Parti iktidarları döneminde sosyal hizmet yatırımlarının artışına dikkat çeken Aksal; Bakanlık eliyle İl genelinde yapılan yatırım ve destekler ile ilgili bilgiler verdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının son 20 yılda Edirne’de birçok yatırım ve destek hizmeti sağladığını ve birçok hizmeti de hayata geçirdiğini kaydeden Aksal, “Bakanlığımızın sağladığı Sosyal ve ekonomik destekler kapsamında Edirne’mize sadece Ocak-Mart 2022 tarihleri arasında 5.518.128 TL, hizmetimiz yürürlüğe girdiği andan itibaren ise toplamda 91.260.595 TL destek sağladık.

Yine desteklerimiz kapsamında hizmet başlama tarihinden 2022 Nisan Ayına kadar, Doğum yardımı olarak 8.253.972 TL ve Çoklu Doğum yardımı 224.224 TL destek ödemesi gerçekleştirdik.

Edirne’de 4 Kadın Kooperatifimiz, 15 çocuk bakım kuruluşumuz, 2 sosyal hizmet merkezimiz, yaşlılarımıza, engelli vatandaşlarımıza ve toplumda daha birçok kesime özel hizmet veren kuruluşumuz ile hemşerilerimizin hayatına dokunuyor, en yüksek seviyede yaşam koşulları sağlayabilmek için çalışıyoruz” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi