19 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’YE AKIN EDEN BULGARLAR ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

EDİRNE’YE AKIN EDEN BULGARLAR ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

-

Türkiye’ye kimlikle giriş yapabilen Bulgaristan vatandaşları, Edirne’ye akın etmeye devam ediyor. AVM ve halk pazarlarına yoğun rağbet gösteren Bulgaristan vatandaşları, yılbaşı alışverişleri de dahil tüm ihtiyaçlarını kentten karşılıyor.

Sabahın erken saatlerinden itibaren kendi araçlarıyla ve tur otobüsleriyle Bulgaristan’dan Türkiye’ye giriş yapan turistler, yılbaşı öncesi gıdadan giyime kadar birçok ihtiyacını Edirne’den karşıladı. Edirne’ye gelen komşu ülke Bulgaristan vatandaşları, AVM ve halk pazarlarında alışveriş yaparak kentte yoğunluk oluşturdular.

Edirneli esnaflar da yaşanan yoğunluktan büyük memnuniyet duyduklarını söylediler.


Edirneli esnaflardan Mustafa Ay, Bulgarların nerdeyse bütün kışlık alışverişlerini Edirne’den karşıladıklarını ifade ederek “Bulgar vatandaşların Edirne’ye gelmesinden dolayı çok memnunuz. Çerez, deterjan, elbise gibi her türlü ürünü alıyorlar, bizde bu durumdan faydalanıyoruz” dedi.


Bulgaristan’ın Filibe kentinden Edirne’ye alışverişe gelen Elvan Cemil, “Gezmeye ve alışveriş yapmaya geliyoruz. Uygun gördüğümüz her şeyi alıyoruz. Zeytin baklava gibi birçok ürün aldık” derken

Rumen Dimitrov ise, “Edirne’yi çok seviyoruz. Yine geleceğim” ifadelerine kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side