20 Mayıs 2024
21.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’YE DEĞER KATAN KADINLARA PLAKET VERİLDİ

EDİRNE’YE DEĞER KATAN KADINLARA PLAKET VERİLDİ

-

Saadet Partisi İl Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar etkinlikleri kapsamında ‘Edirne’ye Değer Katan Kadınlara’ plaket verildi. Geçirdiği trafik kazasında felçli kalan oğlunu bebek gibi bakarak tekrar hayata tutunmasını sağlayan Anne Semra Acar, plaketini alırken gözyaşlarına boğuldu.

Saadet Partisi Edirne İl Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında ‘Edirne’ye Değer Katan Kadınlara’ plaket verildi. Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş ve İl Başkanı Avukat Sinan Tekin’in de katıldığı toplantıda konuşan Saadet Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Güler İriş, yaptığı konuşmada kadının, toplumun inşasında büyük pay sahibi olduğunu söyledi.
İriş, “Kadın, toplumun inşasında büyük pay sahibidir. Anne olarak, öğretmen, doktor, mühendis, gazeteci, yazar-çizer, bilim insanı olarak, Fabrikada işçi, tarlada köylü, pazarda esnaf,ticaret erbabı ,iş kadını, yönetici olarak, toplumun her alanında çalışan ,üreten, iradesini; kimsenin etkisinde kalmadan, her türlü baskının dışında , özgür ve özgün şekilde ortaya koyan kadınlar, daha güzel bir yarını şekillendirecek en önemli unsurdur” dedi.

Saadet Partisi’nin toplantı salonunda gerçekleşen etkinlikte Edirne’ye değer katan kadınlara plaket takdim edildi. Bilim akademi sağlık kategorisinde Nazlı Yaçı, Girişimcilik ve Üretkenlik Kategorisinde Derya Akduman ve Nazmiye Kasap, Anne Kategorisinde Semra Acar,
İyilik kategorisinde Medresealibey Mahallesi Muhtarı Nesrin Günay, Spor kategorisinde Nur Demir ve Gazetecilik Onur Ödülü Sevcan Kalipçinden Elmacı’ya verildi.

Plaket töreninde anne kategorisinde plaket alan Semra Acar, oğlunun geçirdiği trafik kazasında felçli kaldığını ve üç yıldır bebek gibi bakarak tekrar hayata tutunmasını sağladığını söylerken hem kendisi hem de törene katılan kadınlar gözyaşlarına boğuldu.
Acar, “Ben üç yıldır ağlamıyorum. Benim oğlum 22 yaşında trafik kazası geçirdi. Sanırım çok büyük konuşmuşum. Bir çocuk annesiyim. Bir daha çocuk istemiyorum dedim ve oğlumu güzel bir şekilde yetiştirdim, okuttum. Ama rabbim bana tekrardan anne olmayı gösterdi. Şimdi bir bebek değil sakallı, büyük, 2,5 sene konuşamayan, sadece gözleriyle ifade eden bir oğlum var ve tekrardan anne oldum. Elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum. İnanın ki üç yıldır ilk kez ağlıyorum. Oğlumun yanında asla ağlamıyorum kendimi tutuyorum ama fidan gibi bir çocuğu görünce kendimi tutamadım” dedi.

Törende Gazetecilik Onur Ödülü alan Sevcan Kalipçinden Elmacı da duygu dolu anlar yaşadı.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, törende yaptığı konuşmada, “Cennet annelerin ayağının altında. Bu söz değil kendisidir” dedi.
İriş, “Ayrıştırıcı değil birleştirici, yargılayıcı değil bağışlayıcı, korkutucu değil müjdeleyici bir tavırla komşuluklarımızı arkadaşlıklarımızı hemşeriliklerimizi geliştireceğiz. Buradan muazzam bir kuvvet çıkacak, bizden sonraki nesillere evlatlarımıza torunlarımıza da daha müreffeh daha güçlü daha medeni daha güvenilir güzelce yaşanır bir ülke bırakacağız inşallah. Bu noktada en büyük görev kadınlara düşüyor. Annenin ne olduğunu ben çok iyi bilirim, yokluğundan dolayı bilirim. Çok önemli bir pozisyonunuz var. Cennet annelerin ayağının altında. Bu söz değil kendisidir. Kadınlar günü bir gün olmaz her gün kadınlar günüdür benim gözümde” dedi.

Saadet Partisi İl Başkanı Avukat Sinan Tekin kadınlara hak ettiği değerin verilmesinin tek bir güne indirgenmesinin doğru olmadığını kaydetti.
Tekin, “8 Mart kadınların hak, adalet, emek ve özgürlük mücadelesinde önemli bir gündür. Ancak kadınlara hak ettiği değerin verilmesi sadece tek bir güne indirgenmesi doğru olmaz. Aksi halde 8 Mart’ta yapılan tüm etkinlikler söylenen güzel sözler yarım ve eksik kalmaya mahkûmdur. Dünyada her üç kadından biri hayatının bir bölümünde şiddetin bir boyutuyla karşılaşmaktadır. Bu durum ciddi üzüntü vericidir. Görmüş olduğu şiddet nedeniyle vefat eden tüm kadınlara Allahtan rahmet diliyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side