19 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEFOD SERGİ SEZONUNU ‘AŞK’LA AÇIYOR

EFOD SERGİ SEZONUNU ‘AŞK’LA AÇIYOR

-

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD)’un pandemiden sonraki ilk yüz yüze sergisi, Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak. Hatice Şinik Fotoğraf Atölyesi sergisinin teması ise ‘AŞK’ olacak.

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD)’da, pandemiden sonraki ilk yüz yüze serginin heyecanı yaşanıyor. 20 Eylül Salı günü saat 18.30’da Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde ilk kez yapılacak sergide Hatice Şinik Fotoğraf Atölyesi sanatçılarının ‘aşk’ temalı fotoğrafları sergilenecek.

EFOD Başkanı Serdar İyiiz, Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak ilk sergiyi EFOD olarak düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirterek, tüm sanatseverleri sergiye davet etti.

İyiiz, “Pandemi her konuda ülkemizde yaşamı ekonomik sosyal olarak etkiledi. Biz de sanatçılar olarak etkilendik. Daha önce yaptığımız sergileri halkla yüz yüze yapamadık. Sanatçılarımız sanatseverlerle buluşamadı. Ama zoom üzerinden yapmaya çalıştık. Yüz yüze olan bir serginin zoom üzerinden olması ne kadar etkili olur tartışılır.

Biz sergilerimizi bundan sonra yüz yüze yapmaya karar verdik. İlk sergimizi 20 Eylül’de Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapacağız. Bu serginin amacı; atölye sorumlusu Hatice Şinik, kendisi bir senaryo yazdı. Bir kadın ve erkek arasında aşkı anlattılar. Aşkı anlatırken de farklı bir teknik kullandı. Kendisi bu konuda deneyimli. Işıkla boyama tekniği kullandı. Bu teknikle birlikte dans ve tiyatro oyuncusu modellerimizin bize verdiği desteklerle bu konuyu anlatmaya çalıştık. Sergi çalışmalarımızı anlatmak için iki bölüm oluşturuldu. Birincisi aşkın inişli çıkışlı durumu anlatıldı, diğer bölümde de dansla anlatmaya çalışıldı. Bize destek veren dört modele teşekkür ediyorum. Sergimizde 45 fotoğraf yer alıyor.

Sergiye tüm Edirne halkımızı davet ediyorum. Bu ilk yüz yüze sergimizde bizleri onurlandırmalarını istiyoruz. Bir kişi eksikse biz eksiğiz sayıyoruz. Bu serginin sunumu için Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a çok teşekkür ediyorum. AKM’de ilk sergi olacak, bu da EFOD için bir onurdur. Orada ilk sergiyi EFOD olarak açmak bizim için bir şanstır” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side