2 Temmuz 2022
27.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKSAL: EĞİTİM ALANINDA DA REFORMLARA İMZA ATTIK

AKSAL: EĞİTİM ALANINDA DA REFORMLARA İMZA ATTIK

-

TBMM KEFEK Başkanı Edirne AK Parti Milletvekili Fatma Aksal; üniversitelere yapılan yatırımlar ve gençlik üzerine değerlendirmelerde bulundu. Aksal, “birçok alanda olduğu gibi eğitim alanında da reformlara imza attık” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı, Edirne AK Parti Milletvekili Fatma Aksal, üniversitelere yapılan yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Aksal, iktidara geldikleri ilk günden beri eğitim, bilim, teknoloji temelleri üzerinde geliştirme hedefinde olduklarını belirterek, “Dünya’nın hızına ayak uydurabilmek için, yaşanan gelişmeleri ülkemizin değerleri ve potansiyeli ile yoğurmak üzere birçok alanda olduğu gibi eğitim alanında da reformlara imza attık. Gençlerimizi hayata hazırlayan eğitim yuvası üniversitelerimizin sayısını bu süreçte 78’den 207’ye, akademisyen sayımızı 70 binden 182 bine çıkardık” dedi.

Yurtların sayısını 190’dan 778’e, kapasitelerini ise 182 binden 747 bine yükselttiklerini kaydeden Aksal, “Yurtlardaki öğrencilerimiz için aylık 750 TL beslenme yardımından internet erişimine kadar desteklerimiz günden güne artıyor. İsteyen her öğrencimize lisansta 850, yüksek lisansta 1.700, doktorada 2.550 TL aylık burs-kredi veriyoruz” dedi.

Türkiye’de 399 gençlik merkezi kurduklarını ifade eden Milletvekili Aksal, “Ülkemizin dört bir yanında 399 gençlik merkezimizle, 299 genç ofisimizle, 43 gençlik kampımızla gençlerimize kendilerini geliştirme imkanı sunuyoruz. Spora ve sporcuya verdiğimiz desteğin göstergesi olarak ülkemizde 4 bin 126 spor tesisiyle hizmet veriyoruz. Son yıllarda artan başarılarımızla gurur duyuyor, gençlerimizi teşvik ediyoruz.Lisanslı sporcu sayımızın 278 binden 11 milyon 300 binin üzerine çıkması bizler için gurur kaynağıdır.

Gençlerimizin, ülkemizi geleceğe taşımak üzere emanet edeceğimiz nesillerin her daim yanındayız. Bu vizyon ile vatanına faydalı olmak isteyen tüm gençlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi