1 Aralık 2023
16.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEĞİTMENLERE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK EĞİTİMİ EDİRNE’DE VERİLDİ

EĞİTMENLERE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK EĞİTİMİ EDİRNE’DE VERİLDİ

-

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği İstanbul Odası ile Edirne Mali Müşavirler Odası tarafından Edirne’de sürdürülebilirlik konusunda çalıştay düzenlendi.

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği İstanbul Odası ve Edirne Mali Müşavirler Odası işbirliğiyle Edirne Margi Hotel’de ‘sürdürülebilirlik’ konusunda çalıştay düzenlendi. Çalıştayda; sürdürülebilirlik ana başlığı altında çeşitli konularda İstanbul Odası eğitmenlerine eğitim verildi.

Edirne Mali Müşavirler Odası Başkanı Cüneyt Keskin, İstanbul Odası eğitmenlerinin çalıştayda aldıkları eğitimler ışığında tüm Türkiye’deki odalara ve mali müşavirlere bilgiler vereceklerini ifade etti.
Edirne Mali Müşavirler Odası Başkanı Cüneyt Keskin, çalıştay hakkında bilgiler vererek, “Bugün burada TÜRMOB İstanbul Odası ve Edirne Mali Müşavirler Odası olarak sürdürülebilirlik konusunda bir çalıştay yapıyoruz. Sürdürülebilirlik, artık Dünyanın gündemine oturmuş bir konu. Bundan sonra karbon salınımlarıyla ilgili olarak firmalar mal aldıkları takdirde sürdürülebilirlikle ilgili raporlar talep edecekler . Bu durum, önümüzdeki günlerde bütün firmaların gündemi olacak. Şu an için öncelikli olarak çimento, alüminyum, demir-çelik, gübre, savunma sanayi ve elektrik konularında hassasiyet gösteriliyor. Ama önümüzdeki günlerde Türkiye’nin de gündeminde çokça rastlayacağımız bir konu. Biz de bu konuyu TÜRMOB İstanbul Odası ve Edirne Mali Müşavirler Odası olarak gündemimize aldık. Böyle bir çalışma yaptık. Bugün de sürdürülebilirlik konusunda Kamu Gözetim Kurumu Başkanı Hasan Özçelik bir açılış konuşması yaptı. 2 uzman tarafından da sürdürülebilirlik konularında bilgiler aldık. Sonrasında da enflasyon muhasebesi ve sermaye arttırımları konularında eğitmen arkadaşlarımız bilgi alacak ve bilgi verecek. Şu anda bu eğitim İstanbul Odası’nın eğitmenlerine veriliyor; onlar da tüm Türkiye’de odalara giderek bu konuları anlatacaklar. Yani bu eğitmenlerin eğitimi programı. Önce eğitmenler eğitilecek, sonrasında onlar da Türkiye genelindeki mali müşavirlere ve odalara bilgiler verecekler.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side