14 Nisan 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEİDS, EDİRNELİ EMLAKÇILARA ANLATILDI

EİDS, EDİRNELİ EMLAKÇILARA ANLATILDI

-

Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası tarafından kentteki emlakçılara, emlak sektöründe yapılan düzenlemeler ve “Elektronik İlan Doğrulama Sistemi (EİDS)” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Burada konuşan Ticaret İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Kurt, düzenlemeye uymayan şahısları 100 bin liraya kadar idari para cezasının beklediğini ifade etti.

Edirne’de emlakçılar, yeni düzenleme için toplandı. İnternet satış platformlarında ilan açan emlakçılar için getirilen Elektronik İlan Doğrulama Sistemi (EİDS), Edirneli emlakçılara anlatıldı. Edirne İl Ticaret Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Kurt yeni düzenleme ile aldatıcı ilanların önüne geçilmesinin amaçlandığını, bu düzenlemeye uymayan şahısları 100 bin liraya kadar idari para cezasının beklediğini ifade etti.

Kurt, “Mezkur düzenlemeler ile elektronik ortamda hizmet sunan ilanı yayımlamadan önce ilana konu taşıtın veya taşınmazın, ilan veren üyeye veya bu üyenin gerçek kişi olması halinde ilan platformlarında kimliği belli olmayan üyelikler üzerinden yayımlanan gerçeğe aykırı, aldatıcı veya sahte taşıt ve taşınmaz ilanlarının önlenmesi, bu alanlarda ilan kirliliği ile ilanlardaki bilgi kirliliğinin engellenmesi ve taşıt ve taşınmazlarda spekülatif fiyat artışlarının önüne geçilmesi hedeflenmektedir.” ifadeleri ile sistemin amacını anlattı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side