20 Haziran 2024
37.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEL EMEĞİ ÜRÜNLERİNİ DEPREMZEDELER İÇİN SATIŞA SUNDULAR

EL EMEĞİ ÜRÜNLERİNİ DEPREMZEDELER İÇİN SATIŞA SUNDULAR

-

18-26 Mart ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ dolayısıyla Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde bir AVM’de kermes düzenlendi. Düzenlenen kermeste huzurevi sakinleri, el emeği göz nuru ürünlerini satışa sunarken; ürünlerden elde edilen gelirin depremzedeler için kullanılacağı belirtildi.

Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 18-26 Mart ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor. Bu kapsamda, huzurevi sakinleri tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünler, bugün Edirne Margi Outlet AVM’de satışa sunuldu. Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, satılan ürünlerden elde edilecek gelirin tamamının depremzedeler için kullanılacağını ifade etti.

Bilgin Özbaş, “18-26 Mart ülkemizde ‘Yaşlılar Haftası’ olarak kutlanmaktadır. Ancak 2023 yılı içerisinde özellikle içerisinde bulunduğumuz süreçte asrın felaketi olarak adlandırılan bir yandan depremler bir yandan sel baskınlarıyla ülke genelinde bir yas yaşamaktayız. Ancak kurum ve kuruluşlarımızda kalan yaşlılarımızla beraber bu zor süreci geçirmek için Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticileriyle birlikte kurumlarımızda kalan yaşlılarımız, boş vakitlerini değerlendirebilecek birtakım el emeği göz nuru ürünler ürettiler. El emeği ile üretmiş oldukları bu ürünleri, depremden zarar gören vatandaşlarımıza destek olabilmek amacıyla kermes yapmaya niyetlendiler. Bugün burada yaşlılarımız kendi üretmiş oldukları el emeği göz nuru ürünlerini satışa sundular. Elde ettikleri geliri de tamamen depremden etkilenen vatandaşlarımız adına kullanacaklar. Bu süreçte 18-26 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle bizlere emanet edilen yaşlılarımızın iyi bir yaşlılık süreci geçirmeleri için kurum ve kuruluşlarımızla elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Yaşlısına sahip çıkmayan insanların geleceğe güvenle bakma ihtimali yoktur. Bizleri doğuran büyüten bugünlere getiren gençliğini ve en güzel yıllarını vatanı milleti ve evlatları için harcamış olan yaşlılarımıza sahip çıkmak bizim en büyük görevimizdir. Bu amaç doğrultusunda kurum ve kuruluşlarımızla elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Vatanı, milleti, evlatları için kendini feda eden tüm yaşlılarımızın Yaşlılar haftasını kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Huzurevi sakinleri de depremzedelere fayda sağladıkları için mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side