22 Mayıs 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEERDAL AKGÜN ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ!

ERDAL AKGÜN ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ!

-

CHP il başkanlığına aday olacağını açıklayan eski merkez ilçe başkanı ve il genel meclis üyesi Erdal Akgün, bugün düzenlediği basın toplantısında adaylıktan çekildiğini açıkladı. Akgün, “Yeterli imzayı toplayamayacağımızdan dolayı aday olma şansımız kalmamıştır.” dedi.

Geçtiğimiz dönemlerde CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi olarak görev yapan Erdal Akgün, 24 Eylül’de gerçekleştirilecek il kongresinde il başkanlığına aday olacağını açıklamıştı. Bugün basın toplantısı düzenleyen Akgün, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Akgün, “CHP Edirne İl Başkanlığı seçimleri için şu an itibariyle liste yapma şansımız kalmadığından dolayı İl Başkan adaylığından çekiliyorum. Yeterli imzayı toplayamayacağımızdan dolayı aday olma şansımız kalmamıştır. CHP’lileri daha çok sıkmamak için, zora sokmamak için, partilileri daha fazla baskı altında tutmamak için adaylıktan çekiliyorum. Ben taban dedim, ben CHP’nin öz evlatları dedim. Siyaseten zenginleşenlere karşı siyasetin zenginleşme yeri olmadığını Edirne insanına ve CHP’lilere kanıtlamak için yola çıktım. Ama Edirne’mizde Belediye Başkanlarımızın delegeler üzerindeki baskısından dolayı başarı şansım sıfıra düşmüştür. CHP’ye olan hizmetlerimiz devam edecek. Asla partimize küslük olmayacak. 78 imzaya ulaşmıştık; akşam 18’e, bu sabah ise 9’a düştü. Mücadele edecek takatim kalmadı. Benim partililerim böyle istiyorsa, böyle olsun. Seçilecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side