30 Kasım 2023
6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEESNAF VE VATANDAŞLARDAN ZİNCİR MARKETLERE TEPKİ!

ESNAF VE VATANDAŞLARDAN ZİNCİR MARKETLERE TEPKİ!

-

Pazar tezgahlarındaki fiyatların zincir market raflarındaki fiyatlara oranla çok daha düşük olduğunu belirten pazarcı esnafları ve vatandaşlar, aradaki fiyat farkına tepki gösterdiler.

Edirne’de her pazartesi günü kurulan halk pazarında sebze ve meyve satışı yapan esnaflar, sattıkları ürünlerin zincir market raflarında çok daha pahalıya satıldığını iddia ettiler. Aradaki fiyat farkının oldukça fazla olduğunu belirten esnaflar, vatandaşları halk pazarlarına davet etti.
Pazarcı esnafı Faruk Ule, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Geçen seneye göre bir kıyaslama yaptığımızda fiyatlarımız hala çok uygun. Malımız hak ettiği değeri görmüyor. Zincir marketlerle Pazar tezgahları arasındaki fiyat farkı uçurum denecek kadar fazla. 10 liraya sattığımız lahananın marketlerde 40 liraya satıldığını söylüyorlar. Yılbaşından beri pazarımız oldukça durgun. Gelenler de sadece günlük yemek için alışveriş yapıyor.” dedi.
Esnaflardan Levent Nektirta ise, “Benim 10 liradan sattığım marul markette 17 lira. Vatandaşlar yine de marketleri tercih ediyor. Bir kere alışmışlar; markete gidiyorlar.” ifadelerini kullandı.
Vatandaşlar da market raflarındaki fiyatlarla pazar tezgahlarındaki fiyatlar arasında büyük farklar olduğunu belirttiler.
Enver Sarı, “Pazar daha ucuz, marketler pahalı. Hem pazarda çeşit çok ona göre alıyorsun.” şeklinde konuştu.

Hikmet Yılmaz, “Pahalılık çok. Bir kalıp peynir 150 lira olmuş. Yem pahalı millet hayvanlarını kestiriyor. Ben hayvanlarıma yem aldım, 2 günde 15 lira zam gelmiş. Ne yapalım bu hayvanları kesime vereceğiz. Fiyatların hepsi pahalı, birbiriyle tutmuyor. Geçinemiyorum. Eşimin bir emekli maaşı var. Bir emekli parasına nasıl geçineceksin? Açız yani açız.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side