21 Temmuz 2024
26.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEESNAFLARDAN SİVİL POLİS ÇAĞRISI!

ESNAFLARDAN SİVİL POLİS ÇAĞRISI!

-

Son dönemde Ulus Pazarı’ndaki hırsızlık olaylarının arttığını belirten esnaf Hakan Balcı, “Burada en az 8-10 tane sivil polis olması lazım. Bu konuda Sayın Valimizin ve Emniyet Müdürümüzün bir şey yapmasını rica ediyoruz.” dedi.


Ulus Pazarı esnafları, son dönemde pazarda yaşanan hırsızlık olaylarından şikayetçi. Her hafta başlarına bir hırsızlık olayının geldiğini belirten esnaflar, pazarda sivil polislerin görevlendirilmesini istiyor. Esnaflardan Hakan Balcı, bu konuda Edirne Valisi Yunus Sezer ve Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun’a çağrıda bulundu.

Balcı, “Pazar yerinde olan hırsızlıktan çok şikâyetçiyim. Çete olarak geziyorlar. 5-6 kişi birleşiyorlar; birisi seni oyalarken diğeri arkadan çalıyor veya tezgâha bakmıyorsan, ilgilenmiyorsan malı alıyorlar kaçıyorlar. Bıktık artık! Bugün de başıma geldi. Arkadaşlar görmüş, beni uyardılar. Yakaladım bende, poşeti aldım elinden içinden benim ve arkadaşların malı çıktı. Farklı farklı esnafların malları bunlar. Her hafta yaşıyoruz. Buranın yönetimi de uğraşıyor. Ne yapabiliriz ki? Burada en az 8-10 tane sivil polis olması lazım. Ben Emniyet Müdürümüzden ve Sayın Valimizden rica ediyorum. Her hafta canımız yanıyor. Bununla ilgili bir şeyler yapılmasını rica ediyorum.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side