22 Eylül 2023
32.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEESRA GÜRKAN’DAN KUMAŞ DESTEĞİ

ESRA GÜRKAN’DAN KUMAŞ DESTEĞİ

-

Deprem bölgesindeki ihtiyaç sahibi kişiler için Edirne Belediyesi Zübeyde Hanım Kadın Merkezi’nde kıyafet diken kadınlara, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın eşi Esra Gürkan’dan kumaş desteği geldi.

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Edirneli kadınlar, Edirne Belediyesi Zübeyde Hanım Kadın Merkezi’nde bir araya gelmiş ve depremden etkilenen vatandaşların kıyafet ihtiyacını karşılayabilmek için hummalı bir çalışma içerisine girmişti.

Edirne’de Halk Eğitim Merkezi’ndeki usta öğreticilerle birlikte kıyafet diken kadınların en büyük ihtiyacı ise kumaş olmuştu. İlk etapta evlerindeki kumaşları getiren kadınların ellerindeki kumaşlar yetersiz kalmıştı. Bunun üzerine kumaş desteği çağrısında bulunan kadınların bu çağrısına çok sayıda vatandaş duyarsız kalmamış, ellerindeki kumaşları Edirne Belediyesi Zübeyde Hanım Kadın Merkezi’ne getirmişti.

Kadınlara bir destek de Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın eşi Esra Gürkan’dan geldi. Esra Gürkan, tedarik ettiği kumaşları Edirne Belediyesi Zübeyde Hanım Kadın Merkezi’ne teslim etti.

Esra Gürkan, kadınların çok anlamlı bir dayanışmaya imza attığını belirtti.
Esra Gürkan, “Ülkemiz çok büyük bir felaket, çok büyük acılar yaşadı. Allah böyle acıları bir daha göstermesin. Tüm Türkiye olarak, el birliğiyle yaraları sarmaya çalışıyoruz. Burada kadınlarımızın yaptıkları çok kıymetli, çok değerli. Kadınlarımız sağduyularını bir kez daha gösterdi. Bu zor zamanları kenetlenerek, aşmak zorundayız. Başka yolu yok.” ifadelerini kullandı.

Halk Eğitim Merkezi usta öğreticisi Süheyla Şora Demiran da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, kumaş desteğinde bulunan Esra Gürkan’a ve tüm vatandaşlara teşekkür etti.Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi