25 Temmuz 2024
20.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEETSO’DA EĞLENDİREN ÇOCUK GÖSTERİSİ

ETSO’DA EĞLENDİREN ÇOCUK GÖSTERİSİ

-

Bir türlü uyku tutmayan üç kardeşin bir deniz kabuğunun peşinde birbirleriyle, denizle ve uykuyla mücadelesini anlatan çocuk oyunu ‘Kabuk’, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Meriç Konferans Salonu’nda sahnelendi.

Doğanın sürprizleri karşısında el ele vermenin gücüne dair müzikal ve şiirsel bir performans olan ‘Kabuk’ çocuk oyunu, bugün Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meriç Konferans Salonu’nda çocuklarla buluştu. Hollanda Krallığı’nın desteğiyle Edirne’de sahnelenen ve çocuklar tarafından yoğun ilgi gören tiyatral oyunda çocukların aileleri de eğlenceli anlar yaşadı.

Oyunun yapımcısı Hakan Silahsızoğlu, hazırladıkları çocuk oyununu, başta depremden etkilenen iller olmak Türkiye’nin tamamında sahnelemek üzere yola çıktıklarını aktardı.

Silahsızoğlu, “Atta Festivali’nin kurucusu ve sanat direktörüyüm. ‘Kabuk’ oyununu İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın Tiyatro Teşvik ödülü desteği ile ürettik. Başta depremden etkilenen iller olmak üzere Türkiye’nin tamamında sahnelemek üzere yola çıktık. Gelen izleyicilerimize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Tiyatro oyuncusu Barış Kuş da, çocuklarla beraber hayal dünyasına katılıp oyunlar oynadıklarını kaydetti.

Kuş, “Deprem bölgesi olmak üzere oyunumuzu birçok yerde sergiledik. Bugünde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’ndayız. Buradaki çocuklarla beraber olduk. Beraber hayal dünyasına katılıp oyun oynadık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Edirne ve çocuklar çok güzeldi.” ifadelerini kullandı.

Tiyatro oyuncusu Seçil Elçin ise oyunun hikayesini anlattı.

Elçin, “Oyun uyku tutmayan 3 kardeşin hikayesini anlatıyor. Kendilerine uyuyacak bir yer arıyorlar. Bu yüzden sürekli diyar diyar dolaşıyorlar. En sonunda uykuyu Konşa’da buluyorlar. Aslında bir arada uyumanın yolunu buluyorlar.” İfadelerine yer verdi.

Yazan/Yöneten: Semih Ali Aksoy Oyuncular: Barış Kuş, Müfit Çağlayan, Seçil Elçin Sanat Danışmanı/Dramaturji: Ceren Özcan Reji Asistanı: Hazal İspirli Ses Tasarımı: Mert Alperten Müzik: Yunus Arif Kesmez Giriş Müziği: Marco Baranzano, Marc Xarau, Daniel Reis Fernandes Psikolojik Danışman: Sibel Usta Kostüm Tasarım: Gökçe Şener Dekor Tasarım: Batuhan Çingene Işık Tasarım: Güray Doğru Afiş Tasarımı: Alara Akgün Etkinlik Materyal Tasarımı: Ayşe Dinçer Prodüksiyon Koordinatörü: Ayça Akbulut Yapımcı: Hakan Silahsızoğlu Yapım: Atta Festival, Hollanda Krallığı desteğiyle sahnelenmektedir.
İKSV tarafından verilen Gülriz Sururi – Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü desteği ile
üretilmiştir.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side