1 Şubat 2023
6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEETUS BAŞKANI GİYİK: 5 EYLÜL’DE TAM KAPASİTEYE GEÇİYORUZ

ETUS BAŞKANI GİYİK: 5 EYLÜL’DE TAM KAPASİTEYE GEÇİYORUZ

-

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) Başkanı Hakan Giyik, 5 Eylül’den itibaren tam kapasiteyle çalışmaya başlayacaklarını açıkladı.

Edirne’de şehir içi ulaşım hizmeti veren ETUS, 5 Eylül’den itibaren tam kapasiteye geçiyor. Bekleme sürelerini minimuma indirmeyi hedeflediklerini söyleyen ETUS Başkanı Hakan Giyik, şu anda 108 araçla yapılan taşımacılığın; 5 Eylül’den itibaren 155, 19 Eylül’den itibaren ise 189 araçla yapılacağını ifade etti.
ETUS Başkanı Hakan Giyik, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Öğrenciler Edirne’ye gelerek kayıtlarını yaptırdılar; evlerini, yurtlarını tuttular. Geçen hafta buna bağlı olarak bir yoğunluk yaşadık ama şu anda yine bir durgunluk söz konusu. 19 Eylül’de üniversiteler açılacak. İlköğretimin de başlamasıyla beraber bir yoğunluk yaşanacağını düşünüyoruz. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız basın açıklamasında, 15 gün içerisinde tam kapasiteye geçeceğimizi söylemiştik. Bu pazartesi tam kapasiteye geçecektik ama 30 Ağustos olması nedeniyle bugün tatil biliyorsunuz; o yüzden 5 Eylül’de tam kapasiteye geçmeyi planlıyoruz. Şu anda zaten fazla araç koyduk ama 5 Eylül’de tam kapasiteyle yolcularımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Bekleme süresini minimuma düşüreceğiz. Bekleme olmayacağını hedefliyoruz. Şu anda 108 araç çalışıyor, 5 Eylül’de 155, 19 Eylül’de 189 araç sayısına ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

Kent kart mobil uygulamasında da güncelleme yaptıklarını belirten ETUS Başkanı Giyik, uygulamanın okullar açıldıktan sonra yeniden devreye gireceğini belirtti.
Giyik, “Tüm araçlarımıza yeni makineler takıldı. Çünkü eski makinelerin verileri 1-2 saniye daha geç oluyordu. Kentkart’la yaptığımız anlaşmaya istinaden bunları da yenilemiş olduk. Şu andaki makinelerimizde tüm banka kredi kartları ve temassız kartlar kullanılabiliyor. Kartmobil uygulamamıza da başlayacağız ama okulların açılmasına yetişip yetişmeyeceğini tam olarak söyleyemiyorum şu anda. Kent kart’ın mobil sitesi de makinelerimiz yeni olduğu için yeniden kuruluyor, üniversiteler açıldığında devreye girecektir diye düşünüyorum. Öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız Kent kart mobile girdiklerinde ya da telefonlarına bu uygulamayı indirdiklerinde araçların nerede olduğunu görebilecekler.” ifadelerini kullandı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi