20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE‘EVİM YUVAN OLSUN’ KAMPANYASI BAŞLATILDI

‘EVİM YUVAN OLSUN’ KAMPANYASI BAŞLATILDI

-

‘Asrın felaketi’ olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşların barınma sorununun çözümüne katkı sağlamak amacıyla Cumhurbaşkanlığı tarafından ‘Evim Yuvan Olsun’ kampanyası başlatıldı. Kampanya hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Belgin İba, “Kardeş olmanın en güzel örneğini sunan Milletimiz; depremzede kardeşlerimizi bağrına basacak, hanesine konuk alacak… Yüreklerimiz gibi kapılarımız da onlara açık!” dedi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde büyük yıkımlara yol açan depremlerin ardından yaraların sarılması için başlatılan yardım seferberliği sürüyor. Tüm Türkiye tek yürek yardım kampanyalarına destek olurken, afetzede vatandaşların barınma sorununun çözüme kavuşturulması için Cumhurbaşkanlığı tarafından ‘Evim Yuvan Olsun’ kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında hayırsever vatandaşların evlerini ücretsiz veya uygun bir bedel karşılığında depremzedelere kiralayabileceği açıklandı. Kampanyanın detaylarından bahseden AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, depremzede vatandaşların yaralarını sarmak için devletin tüm imkanlarının seferber olduğunu dile getirdi.

‘Evim Yuvan Olsun’ projesiyle hayırseverlerin evlerini depremzedelere ücretsiz kiralayabileceğini ifade eden İba, kampanya kapsamında depremzedelerin yerleştirildiği evlerin elektrik, su, doğal gaz faturalarının depremzedelerin kaldığı dönem için Kaymakamlık tarafından ödeneceğini belirtti.

Evini bedelsiz olarak depremzedelere açan hayırseverlerin en az 3 ay süre olmak şartıyla Kaymakamlıklara başvuru yapabileceğini dile getiren İba, Kaymakamlık ile ev sahibi arasında ‘Ödünç Sözleşmesi’ imzalanacağını ve belirlenen depremzede ailenin eve Kaymakamlık tarafından yerleştirileceğini söyledi.

Kampanyaya katılamayan vatandaşların ise nakdi kira desteğinde bulunabileceğini ifade eden İba, ayrıca depremzede ailelerin kullanımları nedeniyle evde veya evdeki eşyalarda bir zarar oluşması ihtimaline karşı binaların ve eşyaların Türkiye Sigorta tarafından güvenceye alındığını belirtti.

Acılardan geçmiş depremzedeler ile el ele omuz omuza dayanışma içerisinde olacaklarını aktaran İba, “Şimdi birlik zamanı! Birbirine destek olmanın, kardeş olmanın en güzel örneğini sunan Milletimiz; depremzede kardeşlerimizi bağrına basacak, hanesine konuk alacak… Yüreklerimiz gibi kapılarımız da onlara açık!” dedi.

İba, hayırsever vatandaşlara kampanyaya destek vermesi çağrısında bulundu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side