4 Ağustos 2022
26.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEFETİH YÜRÜYÜŞÜ EDİRNE’DEN BAŞLAYACAK

FETİH YÜRÜYÜŞÜ EDİRNE’DEN BAŞLAYACAK

-

Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şubesi’nin geleneksel olarak düzenlediği “İstanbul’un Fethi Edirne’den Başlar” etkinliği, 21 Mayıs Cumartesi günü Tophane bayırından başlayacak. Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, “tüm halkımızı bu coşkuya ortak olmaya davet ediyoruz” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şubesi’nin geleneksel olarak düzenlediği “İstanbul’un Fethi Edirne’den Başlar” etkinliği, 21 Mayıs 2022 Cumartesi günü 18.00’de Tophane bayırından başlayacak olan Fetih Yürüyüşü ’nün ardından mehteran konseriyle devam edecek.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, Fatih Sultan Mehmet’in fetih yoluna çıkışını sembolize eden “İstanbul’un Fethi Edirne’den Başlar” programını, tarihi top dökümhanelerinin bulunduğu yerde Tophane bayırından başlatacaklarını kaydetti.

İriş, “Bizler 2006 yılından beri, milletimizin hislerine tercüman olarak, İstanbul’un fethini Edirne’den başlayarak kutluyoruz. Sultan Fatih’in fetih yoluna çıkışını sembolize eden “İstanbul’un Fethi Edirne’den Başlar” programını, tarihi top dökümhanelerinin bulunduğu yerde, Tophane bayırından başlatacağız.

Şerefli tarihimizin en parlak olaylarından birisi olan İstanbul’un fethinin 569. yılında yeni bir dönem başlatmanın şuur ve heyecanı ile yapacağımız etkinliğin, Edirne’mize hayırlı olmasını diliyor ve tüm halkımızı bu coşkuya ortak olmaya davet ediyoruz” dedi.

İriş, her yıl ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenledikleri ‘Gençler Efendimizin İzinde, Siyer-i Nebi Yarışması’ ile ilgili de bilgi verdi.

İriş, “11-12 Haziran 2022 tarihlerinde Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik olarak düzenleyeceğimiz Ödüllü Siyer-i Nebi yarışması vesilesi ile binlerce gencimiz, insanlık için eşsiz bir örnek olan Peygamber Efendimiz’i (sav) daha yakından tanıma fırsatı bulacak. Bu yarışmanın en güzel hediyesi gençlerimizin Peygamber Efendimizin güzel ahlâkından izler taşıyacak tutum ve davranışları kuşanmaları olacaktır. Yarışmanın organizasyonunda görev alacak olan gönüllüler için de en güzel mükâfat, böyle bir hayra vesile olabilmektir.

Son başvuru tarihinin 03 Haziran 2022 olduğu ödüllü yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler www.efendimizinizinde.com adresinden sınav başvurusu yapıp daha ayrıntılı bilgi alabilirler” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi