20 Nisan 2024
11.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEFİLİZ GENCAN AKIN EDİRNE’NİN YENİ BELEDİYE BAŞKANI

FİLİZ GENCAN AKIN EDİRNE’NİN YENİ BELEDİYE BAŞKANI

-

Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yüzde 46,67 oy alan Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Av. Filiz Gencan Akın, Edirne’nin yeni Belediye Başkanı oldu. Seçim sonuçlarının ardından kendisini coşkuyla bekleyen vatandaşlara seslenen Akın, “İşimiz bundan sonra başlıyor. Edirne için yeni bir gelecek inşa edeceğiz; bunu hep beraber yapacağız.” dedi.

Türkiye dün sandık başına giderek yerel yöneticilerini seçti. Seçimin bitmesinin ardından sayılan oylarla beraber Edirne’nin yeni başkanı da belli oldu. Seçmenlerden yüzde 46,67 oy alan CHP Adayı Av. Filiz Gencan Akın, Edirne’nin yeni Belediye Başkanı oldu. Sonuçların netleşmesinin ardından CHP Edirne İl Başkanlığı önüne akın eden binlerce vatandaş, büyük coşku yaşadı. Kutlamalarda; davul-zurnalar çalındı, havai fişekler atıldı.

Parti binası önünde kurulan platformdan vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı Akın, tüm Edirnelilere teşekkür etti.
Akın, “Bu işi hep beraber başardık. Çok gururlu ve mutluyum. Buradan oy veren, oy vermeyen tüm hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Ben bundan sonra Edirne’nin belediye başkanı olacağım. Hep ailemiz gün geçtikçe büyüyecek dedik. Biz daha kalabalık olacağız, daha çok birlikte olacağız dedik. O yüzden bugün de o noktadayız. Hislerimi tarif edemiyorum şu anda. Çok mutluyum ve dediğim gibi artık işimiz bundan sonra başlıyor. Mücadelemiz bundan sonra başlıyor. Edirne için yeni bir gelecek inşa edeceğiz, bunu yine hep beraber yapacağız. Bu yeni dönem söylemlerimizin eyleme dönüştüğü dönem olacak. O yüzden bizler çok mutluyuz, çok umutluyuz, çok teşekkür ediyorum. Buradaki sonuçlara odaklandık ama Türkiye’de de çok güzel sonuçlar oluyor. Edirne kazanacak dedik, Türkiye kazanacak dedik, Cumhuriyet kazanacak dedik. Dediğimiz gibi de oldu. O yüzden çok mutluyuz. Burada yereldeki değişim gerçekten çok umut verici. Aynı zamanda Türkiye’de de öyle. Birçok yeri kazandık. Çok mutluyuz. Çok gururluyuz. Bundan sonra artık hem Edirne’de hem Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor. Ve bu yeni dönem hepimiz için çok güzel olacak.” şeklinde konuştu.

Akın’ın konuşmasının ardından kutlamalar parti binası önünde bir süre daha devam etti.Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side