20 Nisan 2024
11.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEFİLİZ GENCAN AKIN PERŞEMBE GÜNÜ GÖREVİ DEVRALACAK

FİLİZ GENCAN AKIN PERŞEMBE GÜNÜ GÖREVİ DEVRALACAK

-

Perşembe günü gerçekleştirilecek mazbata töreninin ardından görevi devralacağını açıklayan Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın, gece-gündüz demeden çalışmaya devam edeceğini ifade etti.

31 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimlerde Edirne’deki seçmenlerden yüzde 46,67 oy alan Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Filiz Gencan Akın, Edirne’nin yeni Belediye Başkanı olmuştu. Seçim sonuçları hakkında bugün basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Akın, mazbata töreninin Perşembe günü gerçekleşeceğini ifade etti. Akın, “Çok onurlu ve gururluyum. İlk gece inanılmaz büyük bir coşkuyla halkımızla buluştuk. Daha sonrasında da ulusal basında Edirne tarihinde bir ilki gerçekleştirerek adımızı duyurduk. Bu yüzden çok mutluyum. Hatta Yunan basınına dahi konu olmuşuz. Bu da bizleri çok mutlu etti. Ben hep Edirne’de bir kadın devriminin olduğunu söylüyordum. Gerçekten bir kadın devrimi gerçekleştirdik. Muhtar adaylarımıza da gerçekten başarılar diliyorum. Bu dönemde onlarla birlikte çalışmış olmaktan da büyük bir mutluluk duyacağım. Yaptığımız görüşme sayesinde mazbata törenimizin de Perşembe günü olduğunu öğrendik. Perşembe günü saatle ilgili sosyal medya hesaplarımızdan duyurusunu yapacağız. Çok coşkulu bir şekilde bir araya gelerek törenimizi gerçekleştireceğiz.” dedi.

Seçim sürecinde hiçbir zaman umudunu kaybetmediğini belirten Akın, öne sürdükleri vaatleri gerçekleştirmek için de bundan sonraki süreçte gece-gündüz demeden çalışacaklarını vurguladı.
Akın, “Ben hiçbir zaman umudumu kaybetmedim, olumsuz her şeye kulaklarımı tıkadım ve sadece yola devam ettim.  Ne kadar çok hemşerimle bir araya gelebilirim, onlarla daha fazla nasıl kucaklaşabilirim, derdimizi nasıl anlatabiliriz telaşındaydım. O yüzden son sandık kapanana kadar hep umutluyduk. Ama tabi ki seçim sonucunu öğrendikten sonra her ne kadar beklediğimiz bir süreç de olsa Edirne’nin ilk kadın belediye başkanı olmak o kadar değerli ki benim için, o kadar büyük bir gurur ki. Ertesi gün uyandığımda tabi şunu düşündüm; bir taraftan oy veren bütün hemşerilerime gerçekten minnet borçluyum ama diğer taraftan oy vermeyen hemşerilerimi de düşündüm. Acaba onların gönlünü nasıl kazanabilirim ve seçim sürecinde söylediklerimizi eyleme nasıl geçirebilirim diye. Zaten o kadar güçlü bir motivasyon vardı ki; inanın hemen ayağa kalktım, hemen neler yapabiliriz diye ekibimizle tekrar bir araya geldik ve çalışmalarımıza başladık. Yani hiç zaman kaybetmedik zaten öyle öngörüyorduk, hiç durmayacağız dedik. Hep de öyle olacak. Şuanda da öyle ama mazbatamızı aldıktan sonra da hemen sahalara geri dönüyoruz ve çalışmalarımızı başlatıyoruz. Belediyede çalışan arkadaşlarımızın da motivasyonları öyle yüksek ki bir an önce işimize koyulma gayretindeyiz. O yüzden çok mutluyuz. 5 yıl boyunca da bu böyle devam edecek.” ifadelerini kullandı.


Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side