20 Nisan 2024
11.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEFİNCANA TÜKÜRDÜĞÜ İDDİA EDİLEN İŞLETMECİ KENDİNİ SAVUNDU

FİNCANA TÜKÜRDÜĞÜ İDDİA EDİLEN İŞLETMECİ KENDİNİ SAVUNDU

-

Edirne’deki bir alışveriş merkezinde bulunan kahve dükkanında bardakları tükürükle sildiği iddia edilen ve bu nedenle önce işyeri mühürlenen, ardından da gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan İşletmeci Hacı Zorlu, kendini savundu. Tükürük olayının kesinlikle olmadığını belirten Zorlu, fincanlardaki tozun çıkmadığını ve bu nedenle üfleyerek sildiğini söyledi.


Edirne’de bir alışveriş merkezindeki kahve dükkanının işletmecisinin bardakları tükürükle sildiği iddia edilmiş; işyeri ruhsatı da olmadığı tespit edilen işletme zabıta ekipleri tarafından mühürlenmişti. Olayın ardından gözaltına alınan İşletmeci Hacı Zorlu ise, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Konuyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İşletmeci Hacı Zorlu, fincanların içindeki tozun çıkmadığını ve bu nedenle üfleyerek sildiğini söyledi.

Zorlu, “Kahve fincanını ıslak mendil ile siliyordum. Baktım içindeki toz çıkmıyor bende bardağa üfledim ve sildim. Tükürük olayı kesinlikle yoktur. Fincanlarda kahve satışı yapmak kesinlikle yasaktır. Bu fincanlar görsel olarak burada durmaktadır. Kahve fincanlarını kutusundan çıkarıyoruz, paketliyoruz ve gelen müşteriye veriyoruz. Biz bu bardak ile herhangi bir müşteriye kahve sunmuyoruz. Benim bu kahveyi fincanda verebilmem için burada masam, sandalyem olması gerekiyor. Şuanda burada öyle bir şey de yok ve biz burada sadece paket kahve satıyoruz. Ben fincanda kahveyi müşteriye ikram ediyormuşum gibi gösterildi ve bu nedenle burada ben mağdur oldum” dedi.

Yaşanan olay nedeniyle yaklaşık 400 bin lira zarara uğradığını belirten Zorlu, büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.
Zorlu, “Nereden baksanız benim burada yaklaşık 400 bin lira zararım var. Biz karton bardakta tadımlık olarak müşteriye kahveyi sunuyoruz. Müşteri bu kahvenin tadını baktıktan sonra boş karton bardağı burada bulunan mevcut olan çöp kutusuna atıyoruz. Fincanlarda kesinlikle kahve satışımız yoktur. Yani bir insanı harcamak bu kadar kolay mı? Ben bunu demeye çalışıyorum. Ben 1 buçuk aydan beri bu işin mücadelesini veriyorum. Zaten kış ve işlerimiz durgun. Bir Yunan turistin oradan çıkıp garezine, düşmanlığına çektiği görüntü ile ben burada işimden oldum. Yani benim işyerim dağıldı. Şuanda da toparlıyorum ve kapatıyorum.” ifadelerini kullandı.


Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side