22 Haziran 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEFUTBOLCU KIZLARIMIZ, YUNANİSTAN’DA DOSTLUK MAÇI YAPTI

FUTBOLCU KIZLARIMIZ, YUNANİSTAN’DA DOSTLUK MAÇI YAPTI

-

Karaağaç Arda Spor Kadın Futbol Takımı ile Yunanistan’ın Soufli Kadın Futbol Takımı dostluk maçında karşı karşıya geldi.

Edirne’nin tek kadın futbol takımı olan Karaağaç Arda Spor Kadın Futbol Takımı, Yunanistan’ın Soufli Kadın Futbol Takımı ile dostluk maçı yaptı. Soufli kentinde gerçekleştirilen müsabaka, Yunan ekibin 1-0 üstünlüğüyle sona erdi. Maç sonrası keyifli bir sohbet gerçekleştiren iki takımın yetkilileri ve futbolcuları, dostluk mesajı verdiler.

Burada açıklamalarda bulunan Karaağaç Arda Spor Kadın Futbol Kulübü Başkanı Birol Salçın, iki ülke arasındaki ilişkilerin artarak devam etmesi temennisinde bulundu.
Salçın, “Türkiye’den çok selam getirdik. Sayın Valimizin,Gençlik ve Spor İl Müdürümüzün,Belediye Başkanımızın ve tüm Türk halkının selamları ile geldik. Güzel bir dostluk olacak aramızda. Bundan sonra daha güzel işler ve daha güzel dostluklara imza atacağız.8 Mart Dünya Kadınlar Gününde yapacağımız turnuvada Yunanlı kızlarımızı,dostlarımızı, komşularımızı aramızda görmekten çok mutlu oluruz. Bu bir davettir,kendileri de davetimizi kabul etti.”dedi.

Kadın futbolculara destek olmak adına maçı izlemeye giden Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da, Soufli Kadın Futbol Takımını Edirne’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyacaklarını ifade etti.
Tanrıkulu, “Burada olmaktan dolayı çok mutluyum.En kısa zamanda sizleri de Edirne’ye bekliyoruz.Edirne’de de bu dostluğu daha güçlü hale getireceğiz.” şeklinde konuştu.

Soufli Kadın Futbol Takımı Başkanı ZikidisIoannis ise, “İnanıyorum ki bu bir başlangıç. Bundan sonra gerçekleştirilecek organizasyonlar ile dostluğumuzun pekişeceğine inanıyorum.” dedi.


Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side