22 Eylül 2022
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGAYTANCIOĞLU: AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ HALKIN ARASINDA YOK

GAYTANCIOĞLU: AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ HALKIN ARASINDA YOK

-

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, sürekli halkın arasında olduklarını ancak Ak Partili Milletvekillerini halkın arasında göremediklerini söyledi. ‘Altılı masanın yedinci ayağı HDP’ şeklinde çıkan söylemlere tepki gösteren Gaytancıoğlu, “Yedili bir masa olsa 7 kişi vardı deriz, bu bir algı operasyonudur” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, partisinin il başkanlığında düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Halkın gündeminin hayat pahalılığı ve artan enflasyon olduğunu belirten Gaytancıoğlu, sürekli vatandaşlarla bir araya geldiklerini, ancak Ak Partili milletvekillerinin halkın arasında görünmediğini söyledi.
Gaytancıoğlu, “Zaten biz halkın arasındaydık, ama hiçbir Ak Parti milletvekilini halkın arasında halkın içine girdiğini göremedik göremiyoruz. Biz dolaşıyoruz, yine gereklerden uzak, hayali projelerle Türkiye’yi kandırmaya çalışıyorlar ama yolun sonu bitti. Önümüzdeki yıl zaten böyle bir iktidar yok millet ittifakı var” dedi.

Altılı masanın yedinci ayağı HDP” şeklinde çıkan söylemlere tepki gösteren Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, bu tür söylemlerle algı yaratılmaya çalışıldığını kaydetti.
Gaytancıoğlu, “Dış güçler lafı kimin mevcut Ak Parti genel başkanının, paralel yapı lafı kimin aynı kişinin. Şimdi gündemi saptırma ve bu bir algı yaratma. Altılı masada 6 tane siyasi parti var. Hepsi 5-6 defa da buluştular. Bu masanın içerisinde vatandaşı da dolaştığımızda artık o sesler de azaldı. Konya, Ordu, Giresun’a gittik orada artık vatandaş gündemle ilgili. Hiç kimse bize artık siz onlarla beraber misiniz diye bir şey sormuyor. Yedili bir masa olsa 7 kişi vardı deriz algıyı başka yöne çeviriyorlar. Niye, çünkü Dolar 18,5 lirayı gördü, kur korumalı mevduat diye bir şey icat edildi. Bu daha önce 70’li yılların sonunda yapılmıştı, Türkiye Cumhuriyeti çok zorlandı bunu yaparken. 90 milyar lira para buradan gitti. Ne oldu dolar yine 18 lira. Ne oldu algıyı yönetti mi yönetti. Ekonomiyi yönetemiyor, dış politikayı yönetemiyor kim geliyor, geliyor gelmekte olan. Bu algı operasyonu” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi