17 Haziran 2024
27.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGAYTANCIOĞLU: BAĞ-KUR'LUYA İHYA KOLAYLIĞI GETİRİN

GAYTANCIOĞLU: BAĞ-KUR’LUYA İHYA KOLAYLIĞI GETİRİN

-

Borç yapılandırmasından yararlanamayan BAĞ-KUR’lulara dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, “Geçmiş yapılandırmalarda ihya kolaylığı getirilirken son yapılandırmada bir kolaylık neden getirilmedi? Çiftçi ve esnaf emekli olamasın diye kurnazlık yaptınız. Emeklilik bekleyen çiftçiyi ve esnafı kandırdınız.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde borç yapılandırmasından yararlanamayan BAĞ-KUR’lular hakkında konuştu. Geçmiş yapılandırmalarda ihya kolaylığı getirildiğini hatırlatan Gaytancıoğlu, bu süreçte de ihya kolaylığı imkanı sağlanması gerektiğini söyledi.

Gaytancıoğlu, “BAĞ-KUR’lu emeklilik hayallerini başka bir bahara erteledi. Sözde yapılandırma çıktı ama BAĞ-KUR’luya ihya kolaylığı getirilmediği için karşısına ödeyemeyeceği borçlar çıkarılıyor, borç yapılandırmasından yararlanamıyorlar. İhya uygulaması nedeniyle BAĞ-KUR’lu en çok iki yıllık borcu yapılandırmaya sokabilirken geçmiş borçları için bugünkü fiyatlardan ödeme yapması isteniyor. Çiftçi, esnaf bunları nasıl ödesin? Şimdinin primini ödeyemiyor ki geçmiş prim borçlarını nasıl ödesin? Geçmiş yapılandırmalarda ihya kolaylığı getirilirken son yapılandırmada bir kolaylık neden getirilmedi? Çiftçi ve esnaf emekli olamasın diye kurnazlık yaptınız, emeklilik bekleyen çiftçiyi, esnafı kandırdınız. Meclis kapanmadan BAĞ-KUR’luya ihya kolaylığı getirin, getirmezseniz her BAĞ-KUR’luya sizi gösterecek ve işte, emekliliğini çalanlar bunlar diyeceğiz. 15 Mayıs sabahından itibaren Türkiye’yi ayağa kaldırırken bu tür AKP yamukluklarını da düzelteceğiz.” dedi.

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side