24 Haziran 2022
29.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGAYTANCIOĞLU: İKTİDARA GELDİĞİMİZDE HERŞEYİN HESABINI SORACAĞIZ

GAYTANCIOĞLU: İKTİDARA GELDİĞİMİZDE HERŞEYİN HESABINI SORACAĞIZ

-

CHP Edirne İl örgütünde düzenlenen bayramlaşma töreninde konuşan Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP’nin iktidarın en büyük adayı olduğunu söyleyerek, “20 yıldır Türkiye’nin üzerine çöken karanlığı kaldıracak ve bize yaşatılan her şeyin hesabını teker teker soracağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Edine il örgütünde bayramlaşma programı bayramın ikinci günü yapıldı. CHP Merkez İlçe toplantı salonundaki bayramlaşma programına Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Merkez İlçe Başkanı Burak Güngörmedi, İl Gençlik Kolaları Başkanı Sergen Kuru, belediye meclis üyeleri ile partililer katıldı.

CHP Merkez İlçe Başkanı Avukat Burak Güngörmedi, yaptığı konuşmada tüm partililerin bayramını kutladı.

Güngörmedi, “pandemiden çıktık, özledik birbirimizi. Partilerin en büyük özelliği de özlemimizi gidermek, kucaklaşamasak bile yan yana olmak diye düşünüyorum. Sabah evden çıkarken bir insanın en sevdiği ile buluşmasına gider gibi hazırlanmaya ve şık olmaya dikkat ettim. Çünkü bayramlarda adetlerimiz hep böyledir, karşımızdakine saygıdan. Nice bayramlarımız olsun” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulunarak, CHP’nin iktidarın en büyük adayı olduğunu açıkladı.

Gaytancıoğlu, “CHP şu anda iktidarın en büyük adayı. Türkiye Cumhuriyetini özellikle son dört yıldan beri tek adam rejiminden kurtaracak en büyük güç. Diğer siyasi partilerle oluşturduğu ittifakla, önce partim demeyerek önce Türkiye diyerek demokrasiyi yeniden yaşatmaya çalışan bir parti” dedi.

Yapılacak ilk seçimde CHP’nin birinci parti çıkacağını belirten Milletvekili Gaytancıoğlu, Edirne’den üç milletvekili çıkaracaklarını kaydetti.

Gaytancıoğlu, “İttifak yürütüyoruz, kolay değil başka partilerle bir arada olmak. TBMM’ye geldiğinizde farklı farklı görüşlerde insanlarla uzlaşmak zorundasınız. Bize bazen kızıyorlar, ona niye imza attınız, arkadaşlar bu tip birlikteliklerde bazen önce ülke diyeceksin, sonra parti diyeceksin. Ülkenin menfaatleri, ama bazı kırmızı çizgilerimiz var. Nedir; dış politikası yok bu ülkenin. Suriyeliler ülkemize yanlış bir politikayla girdi hala gitmiyorlar. Gençlerimizin işinde aşında hakları var. Aslında hiç hakları yok. Bizim onları güzel bir şekilde ülkelerine göndermemiz lazım. Türkiye hep yıllarca yaptığı arabulucu ülke konumunda olması lazım. Dış politikanın temeli budur. Arabulucu ülke olmak, yurtta dünyada barışı sağlamak. Ekonomi politikamız üretmektir. Günü birlik politikalarla şunu ithal edelim, bunu ithal edelim, kısa vadede çözümler değildir. Kur korumalı mevduat değildir. Enflasyon korumalı mevduat değildir. Merak etmeyin CHP’nin liderliğinde Türkiye yeniden o güzel günleri görecek, üretecek ve hakça bölüşecek. Ben inanıyorum Edirne’de üç tane milletvekili çıkartacağız. Türkiye genelinde 81 ilde CHP birinci parti olacak, diğer siyasi partilerle 20 yıldır Türkiye’nin üzerine çöken karanlığı kaldıracak ve teker teker bize yaşatılan, hazineyi büyük zarara uğratan yap işlet devretler gibi, her şeyin hesabını soracağız” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi