30 Kasım 2023
6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGAYTANCIOĞLU: MİLLET BAHÇESİNE 246 MİLYON LİRA HARCANACAK

GAYTANCIOĞLU: MİLLET BAHÇESİNE 246 MİLYON LİRA HARCANACAK

-

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, söğütlük kent ormanına Millet Bahçesi yapılması için açılan ihalenin 246 milyon lira tutarında olduğunu söyleyerek, “bu parayı Edirne’de yapılmayı bekleyen barajlara, yollara harcayın. Yeşil bir alanı tekrar yeşil alan hale getirmeye gerek yok” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne’de doğal bir alana 246 milyon lira harcanarak Millet Bahçesi yapılmak istendiğini belirterek, bu paranın Edirne’de daha başka projelere harcanması gerektiğini söyledi.

Gaytancıoğlu, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı doğal olan bir alanı Millet Bahçesi’ne çevirmek istiyor. Bunun için de 246 milyon liralık bir ihale açılmış. Türkiye Cumhuriyetinin ödediği vergilerle buraya 246 milyon lira gömülecek. Ne yapılacak. Zaten doğal bir mesire alanı var. Başka yerlere ihya edelim, yeşil alan haline getirelim. Yeşil alanı tekrar yeşil alan haline getirmeye hiç gerek yok. Bu kadar paraları harcamaya gerek yok. Para harcanacak yer varsa Edirne için önemli projeler varsa, Çakmak, Çömlekköy, Hamzade barajı projeleri var. Keşan –Enez karayolu projesi, OSB yolu var. Daha çok projeler var yapılması gereken. Paraları buralara harcayalım. Bu paralar kolay kazanılmıyor. Doğal alanı koruyalım kaybedeceğimiz alanları da koruma altına alarak buralara para harcayalım” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side