23 Şubat 2024
8.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGAYTANCIOĞLU: ŞAP AŞILARI ÜCRETSİZ OLMALI!

GAYTANCIOĞLU: ŞAP AŞILARI ÜCRETSİZ OLMALI!

-

Türkiye’deki hayvancılığı oldukça olumsuz etkileyen şap hastalığı nedeniyle büyükbaş hayvanlara 11 TL karşılığında aşı yapıldığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, “Parası olan var, olmayan var. Bu aşılar ücretsiz olmalı.” dedi.
Türkiye’de görülen şap hastalığı nedeniyle mezbahalara gidiş dışında tüm hayvan nakilleri yasaklanmış, hayvan pazarları da kapatılmıştı. Hastalığın her geçen gün yayılmaya devam ettiğini belirten CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, hayvanlara yapılan aşıların ücretsiz olması gerektiğini ifade etti.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şap hastalığı Türkiye’de hayvancılığı tehdit etmeye başladı. Buna karşın her büyükbaş hayvana 11 liraya aşı yapıyorlar. Şimdi beni bir üreticimiz aradı; ‘Benim 150 tane hayvanım var ve cebimde 60 lira param var’ dedi. Hesapladım 11 liradan bin 650 lira yapıyor. Parası olan var olmayan var. Burası da Hatay Antakya. Depremzedenin cebinde para olabilir mi? Olamaz. Dolayısıyla Tarım Bakanlığı’nı buradan uyarıyoruz. Diyoruz ki bu aşılar ücretsiz olmalı. Madem şap hastalığı ihbarı mecburi hastalıklar arasında geçiyor. Hem hayvanlarımızın sağlığı hem insanlarımızın sağlığını korumamız için bu aşıların ücretsiz olması gerekiyor.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side