20 Mayıs 2024
21.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGAZZE İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

GAZZE İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

-

Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şubesi tarafından Eski Cami’de Gazze’de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şubesi tarafından Eski Cami’de Cuma Namazı çıkışı Gazze’de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Ardından bayramlaşma töreni yapıldı.
Törene çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Cenaze namazı sonrasında Saadet Partisi eski Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Gazze’de yaşananlar hakkında açıklamalarda bulundu.


İriş, “Eğer güç adil olanların elinde olursa orada adalet, sükun, huzur, kardeşlik, barış devam eder. Eğer güç ve kuvvet, zalim ruhlu insanların elinde, zalim ruhlu yönetimler elinde olursa, zulümle, kan ve gözyaşıyla kahrolurlar. Şu anda bunları yaşıyoruz. Dünyada dehşet derecede silah var, dehşet derecede güçler var. İnsanların gözleri önünde her gün insanlar ölüyor, Batı’nın kılı kıpırdamıyor. Müslümanların da çok kıpırdadığını söyleyemeyiz, en azından yönetimlerin kıpırdamıyor. Malum bu kadar insanız, 100 milyonlarca insan var İsrail’in çevresinde, hiçbir şey olmuyor. Demek ki bir şey yanlış. Bence Gazze’de yaşanan olaylar, insanlığın yeniden kendine getirmesi için çok önemli bir pencere açacak. 100 yıldan bu yana Batı kültürü, medeniyeti hakim peki nerede insan hakları, nerede özgürlükler? Onun için iyi ve dürüst olan, adil olan insanların, insanlık onuru taşıyan insanların ve devletlerin mutlaka güçlü olması lazım. Güçlü olamadığımız sürece bu zulümler devam eder, durmaz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side