5 Aralık 2023
3.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGAZZE'DE HAYATINI KAYBEDEN ÇOCUKLARIN ANISINA MUMLAR YAKILDI

GAZZE’DE HAYATINI KAYBEDEN ÇOCUKLARIN ANISINA MUMLAR YAKILDI

-

Edirne’de 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Gazze’de hayatını kaybeden çocuklar anısına “Savaşa İnat, Bir Mum Yak” etkinliği düzenlendi.

Edirne Çocuk Hakları Derneği tarafından Özgür Çocuklar Parkı’nda düzenlenen etkinlikte katılımcılara mum dağıtıldı. İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı saldırıların sona ermesi için bir araya gelen vatandaşlar, toprağa mumlarla “Barış” yazdı.

Çocukların, haklarından özgürce yararlanmasının önemini anlatmak yerine ‘çocuklar öldürülmesin’ demek zorunda kalmanın çok zor olduğunu söyleyen Edirne Çocuk Hakları Derneği Başkanı Nur Yılmaz Ercin, dünyadaki tüm sorumluları ve yetkilileri ortak akıl ve toplumsal vicdanla hareket etmeye çağırdı.

Ercin, “Bu yıl dernek olarak 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü, Gazze’de öldürülen yaklaşık 5 bin çocuğun yasını tutmak adına kutlamıyoruz. Bu yıl sadece anıyoruz. Çocuklar için sözde laflarla bu günü geçirmek istemiyoruz. Kötülüğe ve ölüme inat, yaşasın çocuklar, yaşasın barış, yaşasın hayat” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side