21 Mayıs 2024
25 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGEÇMİŞ: YENİ VALİMİZ KAYNAKLARIN VERİMLİ KULLANILMASINDAN YANA

GEÇMİŞ: YENİ VALİMİZ KAYNAKLARIN VERİMLİ KULLANILMASINDAN YANA

-

Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, bir ay önce göreve başlayan Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık’ın kamu kaynaklarını vatandaşların öncelikli ihtiyaçlarına göre verimli ve etkin kullanılmasından yana olduğunu söyledi.

Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, yeni Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık ile yaptığı görüşmeleri değerlendirerek, Vali Kırbıyık ile İl Genel Meclisi’nin alacağı kararlar doğrultusunda uyumlu bir çalışma içinde olacaklarına inandığını söyledi.

Geçmiş, “Önceki dönem Vali Ekrem Canalp ile 3,5 yıl birlikte görev yaptık. Doğrusu yanlışı bir çok vizyon proje, yereldeki çalışmalarımızla ilgili 9 ilçenin her alanına dokunduk. Birçok işi birlikte yaptık. Bununla birlikte yarım kalan işleri yeni valimiz Hüseyin Kürşat Kırbıyık ile devam ettireceğiz. Valimiz daha yeni olduğu için bölgeyi tanımaya çalışıyor. Ben 3-4 defa birlikte görüştük. İl özel idaresinde ve kırsal alandaki sorunları kendisine ilettim. Sorunlara çok olumlu yaklaştı. Burada dikkatimi çeken devlet kaynaklarını kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullanılmasından yana olduğunu, israfa asla izin vermeyeceğini ama Edirne’nin önemli sorunlarını da öncelikli sorunları olarak sıralamaya koyarak, hep birlikte il genel meclisinin alacağı kararlarla birlikte, sorunların çözümü için kendisi bize ilettiler. Valimiz bize çok olumlu pozitif bir enerji yarattı. Bir devlet adamı mantığı ile bilgi birikimi yüksek, şu an şehrimizi tanımaya çalışıyor. Önceki yapılan işleri gözden geçiriyor. Bununla ilgili yapılması gerekenleri öncelikli sıraya alıyor. Doğru, uyumlu bir çalışma yapacağımızın inancını bize aksettirdi kendisi. Valimizle yeni programlar hazırlama içindeyiz. Bütçe dönemine gidiyoruz. Kasım ayında çok ciddi kırsal alandaki yatırımlarımızla ilgili bütçe yapacağımıza inanıyoruz. Edirne tanınıyor ama en güzel sahilin Saros körfezinin Türkiye’de tanınırlılığının olmadığını söyledi. Çarpık yapılaşmanın önüne geçmeliyiz, sahillerde daha düzgün insanların tatil yapabileceği alanları yaratmamız gerektiğini ifade etti. Bununla ilgili geçen hafta Saros körfezinde inceleme yaptı. Eksikleri tespit etti. İlerleyen günlerde de Saros körfeziyle ilgili çalışmaları da halkımızın hizmetine sunma gayreti içinde olacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side