30 Kasım 2023
6.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGENELALTIN FİYATLARI YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK!

ALTIN FİYATLARI YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK!

-

Altın fiyatları yükselmeye devam ediyor. Bugün bin 240 liraya ulaşan gram altının, mayıs ayı sonunda bin 450 TL’yi bulacağı bekleniyor. Kuyumcu esnafı ise yılsonuna doğru gram altının 2 bin TL’ye yükseleceğini tahmin ediyor.

Altın fiyatlarında yükseliş sürüyor. Yaklaşık iki hafta önce bin 120 lira seviyelerinde olan gram altın bugün bin 240 liradan işlem gördü. İki haftada yatırımcısına 120 TL kazandıran gram altının, yılsonunda 2 bin TL’ye yükselmesi öngörülüyor.
Edirne Kuyumcular Derneği Başkanı İsmail Kalkan, altının yükselişte olmasının normal olduğunu belirterek, bu yükselişin devam edeceğini söyledi.
Edirne Kuyumcular Derneği Başkanı İsmail Kalkan, “Gram altındaki yükseliş çok normal. Rutine bağlı olarak yükseliyor ve bu yükseliş devam edecek. Şuan da gram altın bin 240 lira, mayıs ayının sonuna kadar bin 400’e kadar yükselmesini bekliyoruz. Bu dünyadaki gelişmelere de bağlı, bizim ülkemizle alakası yok. Altın çok ürkek bir madendir. Zoru ve sıkıntıyı hiç sevmez, hemen etkilenir, kıpırdanır ve yükselir. Dünyadaki tek güvenilir şeydir altın. Bakır derler gümüş derler ama hepsi hikaye. Altın her zaman alma zamanıdır.” ifadelerini kullandı.
Kuyumcu Rahmi Cömert ise, altının önümüzdeki günlerde sert çıkışlar yapabileceğini belirterek, vatandaşa altına yatırım yapmaları çağrısında bulundu.
Rahmi Cömert, “Altının gramı şuan itibari ile satışı bin 240 lira civarında alıcıyla buluşmaktadır. Altın önümüzdeki günlerde sert çıkışlar yaşayabilir. Hala altın alım fırsatı yaratıyor diyebilirim. Mayıs’ta seçim akabinde altın bin 450 lira civarına yükselmesini bekliyoruz. Yılsonuna doğru bin 900, 2 bin olmasını bekliyoruz. Yani bütün ekonomist arkadaşlarımızdan hepsinden dinliyoruz. Kapalı çarşı da aynı o yönde bir ifadede; yani kesinlikle TL’de kalmayın altının güzel bir yatırım aracı olduğunu uzun vadede de alıcısına para kazandıracağını hepimize söylüyorlar. Biz de müşterilerimize kesinlikle paralarını altına yatırmalarını söylüyoruz. Kısa sürede para kazanacaklarına inanıyoruz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side