13 Temmuz 2024
33.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE BAŞPEHLİVAN NEDİM GÜREL OLDU

EDİRNE’DE BAŞPEHLİVAN NEDİM GÜREL OLDU

-

Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde Edirne’de düzenlenen Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası’nda başpehlivan Nedim Gürel oldu.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı. Ayşekadın Yerleşkesindeki çayırda düzenlenen şampiyonaya; 8 üniversiteden 62 pehlivan katıldı. Şampiyonanın başpehlivanlık müsabakasında Tanju Gemici ile Nedim Gürel karşı karşıya geldi. Kıran kırana geçen mücadelede Tanju Gemici’yi mağlup eden Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencisi Başpehlivan Nedim Gürel, Türkiye Üniversiteler Yağlı Güreş Şampiyonası başpehlivanı oldu.

Organizasyonda kürsüye çıktığı için çok mutlu olduğunu ifade eden başpehlivan Nedim Gürel, tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde de hedefinin altın kemer olduğunu belirtti.
Gürel, “İnşallah Kırkpınar’da altın kemer bana nasip olur. Kendimi formumun zirvesinde hissediyorum, güçlü hissediyorum. Katıldığım her müsabakada kürsünün en üstüne çıkmaya çabalıyorum. Bugün başpehlivanlık bana nasip oldu. Türkiye’de ilk kez üniversiteler arası müsabakalar Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı. Ben de bugün bu organizasyonda galibiyeti aldığım için çok mutluyum.” dedi.

Dereceye giren pehlivanlara ödülleri Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay tarafından verildi.  Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side