21 Mart 2023
16 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEĞİTİMERKEN YAŞTA VE ZORLA EVLİLİKLELE MÜCADELE EYLEM PLANINDA EDİRNE DE VAR

ERKEN YAŞTA VE ZORLA EVLİLİKLELE MÜCADELE EYLEM PLANINDA EDİRNE DE VAR

-

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının koordinasyonunda 17 ilde yürürlüğe konulan ‘Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eylem Planı’na Edirne de dahil edildi. Bu kapsamda erken yaşta ve zorla evliliklerin nedenleri ve önlenmesine ilişkin çalışma yapılacak.

Erken yaşta ve zorla evliliklerin önlenmesi amacıyla 17 ilde yürürlüğüne konulan ‘Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eylem Planı’na Afyonkarahisar, Ardahan, Siirt ve Edirne de dahil edildi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının koordinasyonunda yürütülen erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadele il eylem planları kapsamında erken yaşta ve zorla evliliklerin nedenleri ve önlenmesine ilişkin bilimsel araştırma yapılacak, sık görüldüğü bölgelerde saha çalışmaları gerçekleştirilecek.

Bilinçlendirme çalışmaları kapsamında genç kızlara rol model olabilecek eğitimli meslek sahibi kadınlarla toplantılar düzenlenecek. Ayrıca Sosyal Hizmet Merkezleri Şiddetle Mücadele İrtibat noktalarında görevli meslek elemanlarının kapasitelerinin arttırılması hedefleniyor.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi