25 Temmuz 2024
20.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGENELMEKTEBİM KOLEJİ EDİRNE’DE

MEKTEBİM KOLEJİ EDİRNE’DE

-

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim verecek olan Mektebim Koleji, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Edirne’de eğitime başlıyor.

2023-2024 eğitim-öğretim yılında Edirne’de kapılarını açacak olan Mektebim Koleji’nin Edirne yönetimi, Margi Otel’de düzenlenen iftar programında kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi. Programda, kolejin misyon ve vizyonu hakkında bilgiler veren Mektebim Koleji Kurucu Temsilcisi Anıl Çakır, “Atatürk’üne, devletine ve milletine gönülden bağlı çocuklar yetiştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Çakır, programda yaptığı konuşmada, “2023-2024 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Mektebim Koleji Edirne’de kapılarını açacak. Mektebim Koleji Trakya’da çıkan ama Edirne’ye gelmekte biraz geç kalmış bir kurum. Ama bu yıldan itibaren velilerimizle ve öğrencilerimizle kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurum olarak bizim kırmızı çizgilerimiz var; Atatürk’ümüz, Milletimiz, Cumhuriyetimiz, Bayrağımız. Bizim okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz devletine, milletine bağlı bireyler olacaklar. Atatürk ve Millet sevgisiyle yetişmiş çocuklar olacaklar. Okulumuzdan mezun olduklarında da onları en iyi yerlerde göreceğiz. İnsan haklarına evrensel değerlere saygılı, din, dil, ırk ayrımı yapmadan kimseyi inancı yüzünden ötekileştirmeyen nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. İlkokul, ortaokul ve lise ile ilkokul bünyesindeki anaokulumuzun toplam 750 kontenjanı olacak.” ifadelerini kullandı.
Çakır, atanamayan öğretmenlere istihdam yaratacaklarını da ifade etti.

Çakır, “Edirne’de özellikle üniversite mezunu genç öğretmenlerimize büyük bir istihdam yaratmayı hedefliyoruz. Biliyorsunuz; Türkiye’de atanamayan öğretmen sorunu var. Herkes atama bekliyor. Bu noktada özel okullara büyük bir görev düşüyor. Bizler burada istihdam yaratan kurumlarız. Hem öğretmenler, hem yardımcı personel, hem de idari kadro için önemli bir rol teşkil ediyoruz. Bu noktada hem Edirne’ye hem bölge halkına faydalı olmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side