21 Temmuz 2024
26.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGİYDİĞİ TİŞÖRT İLE İSRAİL’İ PROTESTO ETTİ

GİYDİĞİ TİŞÖRT İLE İSRAİL’İ PROTESTO ETTİ

-

Edirne’de bir kadın, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını giydiği tişört ile protesto etti.

Edirne’de yaşayan 32 yaşındaki Zeynep Güneş, giydiği tişört ile İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etti. Kentin en işlek caddelerinde yürüyen Güneş, Filistin için bir şeyler yapmak istediğini ifade etti.

Bu konuda duyarlılığı artırmak istediğini belirten Güneş, “En azından insanların dikkatini çekebilir. Bir kişiyi gördükten sonra onlar da Filistin için bir şeyler yapabilir diye düşünerek bu yola çıktım. Filistin için her şeyi yapmak istiyorum ve elimden geleni yapıyorum. Boykot sürecinde de İsrail mallarını araştırarak o şekilde eve sokuyorum. Halkın da bu şekilde ayağa kalkmasını istiyorum. Bir zulme engel olamayabilirsiniz ama en azından sesinizi duyurabilirsiniz. En azından sesinizi duyurun.” dedi.

Arkasındaki yazıyı gördükten sonra ‘Özgür Filistin’ diye seslenenler olduğunu aktaran Güneş, “Destekleyen var, kızan var, kızmayan var. Ben alıştım. Herkesin görüşüne saygı duyuyorum ama en azından katledilenleri, çocukları ve sivilleri göz önünde bulundursunlar. Filistin için canını verecek insanlar var, biz bakıyoruz hiçbir şey yok.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side