13 Temmuz 2024
33.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGÖNÜLLÜ İLK YARDIMCILAR SERTİFİKALARINI ALDI

GÖNÜLLÜ İLK YARDIMCILAR SERTİFİKALARINI ALDI

-

Edirne Valiliği İlk Yardım Eğitim Merkezi’ndeki eğitimlerini başarıyla tamamlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü personelleri, sertifikalarını aldı.


Edirne Valiliği İlk Yardım Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından verilen eğitimi başarıyla tamamlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü personelleri, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Sertifika töreninde konuşan Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal, 2019’da kurulan merkezde yüzlerce kişinin ilk yardım eğitimi aldığını belirterek, merkezin valilikler bünyesinde açılan ilk ve tek merkez olma özelliği taşıdığını hatırlattı.

Uysal, ilk yardım eğitimi almadığı için yakınlarını kaybeden birçok insan tanıdığını söyledi.
Uysal, “Beklenmedik kalp krizi, çok ciddi damar kesilmesi 3-5 dakikada müdahale etmezseniz hayatınızı kaybedersiniz. Yemek yerken çok konuşan bir toplumuz ve boğaza cisim, yemek kaçmasından dolayı ölen birçok insan biliyorum. Bütün acil durumlarda, ciddi kırklarda, burkulmalarda 3-5 dakika içinde ilk yardım çok önemli. Yanınızdaki birisi ilk yardımı ve müdahale etmeyi bilmiyorsa hayatta kalma şansınız neredeyse yok.” dedi.

Edirne Valiliği İlk Yardım Eğitim Merkezi Müdürü Ayten Ülgü Sünnetçiler, 99 personelin 3 gün boyunca ilk yardım eğitimi aldığını ve eğitimler sonunda katıldıkları sınavı başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandıklarını söyledi. Konuşmaların ardından kursiyerler, sertifikalarını aldı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side