21 Mayıs 2024
25 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGÜMRÜK KAÇAĞI EŞYALARI SATAN MEMUR TUTUKLANDI

GÜMRÜK KAÇAĞI EŞYALARI SATAN MEMUR TUTUKLANDI

-

Edirne Hamzabeyli Gümrük Kapısı’nda yakalanan ve ambarın deposunda emanete alınan çok miktarda gümrük kaçağı eşyayı usulsüz şekilde sattığı iddia edilen memur tutuklandı.

Hamzabeyli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği tarafından Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde ‘zimmet ve kaçakçılık’ soruşturması yürütüldü. Yapılan soruşturma kapsamında gümrük ambarı deposundaki çok miktarda orijinal gümrük kaçağı eşyayı usulsüz şekilde satarak haksız kazanç elde ettiği iddia edilen 10 gümrük memuru ile 15 sivil kurum personeli, ifadeleri alınarak serbest bırakılmıştı.

Soruşturma devamında içlerinde gümrük müdürü, gümrük amiri, ambar memuru, muhafaza memurlarının ve sivil şahısların yer aldığı 8 şüpheli gözaltına alınarak savcılığa sevk edildi. Savcılıkta işlemleri tamamlanan 8 şüpheliden 1 ambar memuru, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Öte yandan şahısların, yaklaşık 15 milyon lira değerinde çok miktarda gümrük kaçağı orijinal eşyayı, gümrük ambarından çıkararak zimmetlerine geçirdiği tespit edildi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side